Hoşgeldiniz  

Erikli Su: Sağlıklı mı? Bu rezalete ne diyeceksiniz Erikli Su…

admin | 18 Şubat 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet

 

Türkiye yaygın olarak pet ve damacana sularla AKP iktidarı altında tanıştı.

Eskiden herkes çeşme suyu içerken, bugün plastik şişeler her tarafı sardı. Dev gibi bir “ambalajlı su” pazarı oluştu. Geçen sene pazarın büyüklüğü 6 milyar lirayı aştı.

eriklidamacana

Su kalitesi bakımından Türkiye sıralamasında en sonlarda bulunan ve Erikli markasıyla satılan su, Türkiye’deki en pahalı “ambalajlı su”. Yarım litresi 1 liradan satılıyor. Uludağ’daki pınarlardan geldiği iddia edilen suyun pek çok kaçak kuyudan elde edildiği ve işlem gördüğü ortaya çıktı.

Erikli, uluslararası tekellerden Nestle’nin satın aldığı bir marka. Emperyalist Nestle şirketi geliyor, halkımızın malı olduğu varsayılan Uludağ’da pınarları çeviriyor, kaçak kuyular açıyor, kimyasal işlemlerle sağlıklı olduğu son derece şüpheli suları işlemden geçirip bize satıyor. İktidar buna yol veriyor.

Emperyalist Nestle bu hakkı nereden alıyor? Halkın malı olan sular emperyalist şirketlere nasıl peşkeş çekiliyor? Bu soruları ileride daha derinlemesine ele alacağız. Ama emperyalist Nestle’nin “Erikli” markası altında halkımıza attığı kazığı önce bir teşhir edelim:

Kaynak: http://redaktif.net/2017/02/13/erikli-su-saglikli-mi-video/

207 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5244
EURO 4,1370
BIST 106.698
ALTIN 146,7909

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle