Hoşgeldiniz  

Ekonomik Kurul üyeleri  Meslek Fabrikası’nda buluştu

admin | 31 Mart 2017 | Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

 

 

İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu, bu kez Tarihi Havagazı Fabrikası yerine farklı bir mekanda gerçekleşti. Ekonomik Kurul üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek Meslek Fabrikası’na dönüştüren 108 yıllık binada bir araya geldi. Toplantı Başkanı Faruk Güler’in açılış konuşmasının ardından kurul üyelerine,  Meslek Fabrikası’nın tanıtım filmi izletildi.  Kurul üyeleri, sanayi ve hizmet sektörünün eleman ihtiyacına göre açılan kurslarda kepçe operatörlüğünden makyözlüğe kadar 75 branşta eğitim verildiği Meslek Fabrikası’nın kentteki işsizliğin azaltılmasına ve yerelde kalkınmaya önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

 

Meslek Fabrikası gibi bir mekanda “İzmir Ekonomik Araştırmalar Merkezi” gibi bir birimin kurulmasının kent için faydalı ola cağının da belirtildiği toplantıda,  İEKK İzmir Ekonomik Çalışmalar Komitesi’nin hazırladığı “Güncel Verilerle Türkiye ve İzmir Ekonomisi” sunumu yapıldı. Ege Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Atınç Abay’ın İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu üyeliği de kurul üyelerinin oy birliği ile onaylandı.

54 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5128
EURO 4,1839
BIST 105.064
ALTIN 146,1173

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle