Hoşgeldiniz  

Edremit’te çay kenarlarında kaçak yapılara izin yok

admin | 06 Ağustos 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Edremit ilçesinin Altınkum ve İkizçay Mahalles’nde çay kenarında kaçak olarak yapılan iskele, çardak, baraka ve bahçeler, Edremit Belediyesi ekipleri tarafından kaldırıldı.

Edremit’in Altınkum ve İkizçay Mahallesi’nde denizle buluşan Zeytinli ve Kızılkeçili Çayları kenarlarında bulunan vatandaşların ortak kullanım alanını işgal eden iskele, çardak, baraka ve bahçe çitleri Edremit Belediyesi ekipleri tarafından yıkılarak kaldırıldı. Çay kenarında tekne bağlama gerekçesi ile izinsiz olarak yapılan iskele ve çardak gibi platformlar zamanla çitle çevrilerek baraka ve sebze meyve bahçelerine dönüşmeye başlayınca Belediye Yapı Kontrol Müdürlüğü ile Fen İşleri ve Zabıta ekiplerinin gözetiminde yıkım yapıldı. Önceden yapılan uyarıya göre bazı vatandaşlar kendileri kaldırırken uyarıya rağmen kaldırılmayanlar ise ekipler ve iş makineleri ile yıkılarak çay kenarları temizlendi. Edremit Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Meliha Ebru Poyraz, “Çay kenarında platform niteliğinde ki ahşaptan veya metal malzemeden imal edilmiş, kaçak, ruhsat ve ruhsatsız yapı niteliğinde ki imalatlar kaldırılmıştır. Çay ve dere kenarlarında de doğal niteliğini bozucu bu tip uygulamalara bundan sonra da izin verilmeyecektir” dedi. Edremit Belediye Başkan Vekili Mehmet Ertaş’da çay kenarlarında izinsiz olarak yapılan ve şikayet konusu olan bu alanların kaldırılması için öncelikle gerekli uyarıların yapılarak kaldırılması için süre tanındığını, ancak uyarılara rağmen verilen süre içerisinde kaldırılmayan baraka, çardak benzeri yerlerib ekipler tarafından kaldırıldığını ifade etti.

140 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle