Hoşgeldiniz  

EDREMİT DEVE GÜREŞLERİNE HAZIRLANIYOR

admin | 02 Şubat 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

EDREMİT DEVE GÜREŞLERİNE HAZIRLANIYOR

 

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Edremit Deve Güreşleri” için hazırlıklar başladı. 12 Şubat 2017 Pazar günü yapılacak olan güreşler için Çanakkale yolu üzeri, Kavlaklar Mahallesi altında ki güreş arenasında alan düzenlemelerine hız verildi.

 

Edremit Belediyesi ve Edremit Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Edremit Deve Güreşleri Festivali 12 Şubata 2017 Pazar günü Edremit Deve Güreşi Arenasında yapılacak. Çanakkale yolu Kavlaklar Mahallesi altında gerçekleştirilecek olan “Geleneksel Edremit Deve Güreşleri” öncesi belediye ekipleri tarafından saha düzenlemelerine başlandı. İlk kez geçen yol güreşlerin yapıldığı yeni güreş arenası büyük bir beğeni ile karşılanırken bu yılda güreşlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için organizasyondan saha da ki alan düzenlemelerine karşı tüm hazırlıklar yerine getiriliyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından güreş arenasında devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Saka, “Kültürel miraslarımızdan biri olan deve güreşlerini yaşatmak Edremit Deveciler Derneği ile birlikte Geleneksel Edremit Deve Güreşlerini düzenlediklerini belirterek vatandaşların keyifle izleyebilmeleri için gerekli hazırlıkların eksiksiz olarak yerine getirildiğini söyledi.

“Geleneksel Edremit Deve Güreşi” 12 Şubat 2017 Pazar günü saat 10.00’da Kavlaklar Mahallesi altında ki Edremit Belediyesi Güre Deve Güreşi Arenası gerçekleştirilecek.

dsc_8181 dsc_8171

128 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4955
EURO 4,1305
BIST 108.895
ALTIN 144,8582

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle