Hoşgeldiniz  

Dost Market’te krediler yükseltildi

admin | 05 Şubat 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

Bornova Belediyesi’nden ihtiyaç sahiplerinin yanında

Bornova Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak paketi dağıtmak yerine özgürce alışveriş imkanı sunduğu Dost Market’te kredileri yükseltti. Ailelerin ihtiyaç durumlarına göre 40, 50 ve 60 olan krediler 50, 60 ve 70’e çıkarıldı. Tüm hayırseverlere teşekkür eden Başkan Olgun Atila, kısa sürede üç şubeye ulaştıkları Dost Market ile daha fazla ihtiyaç sahibine daha fazla imkan sunmak için çalıştıklarını söyledi. Dört kişilik bir aile Dost Market ile temel ihtiyaç maddelerinin önemli bir bölümünü karşılayabiliyor.

Bornova Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşların gıdadan temizliğe, kıfeyeftten ayakkabıya ve kırtasiye malzemesine diledikleri ürünleri seçip alabilmeleri amacıyla 2014 yılında hayata geçirdiği Dost Market’te krediler yükseltildi. Kurban ve Ramazan Bayramları da dahil olmak üzere yılda sekiz kez yüklenen krediler 10’ar puan arttırıldı. Ailelerin ihtiyaç durumlarına göre 40, 50 ve 60 olan krediler, ek kredilerle 50, 60 ve 70 çıkarıldı.  Dört kişilik bir aile Dost Market ile temel ihtiyaç maddelerinin önemli bir bölümünü karşıyabiliyor.

 

Başkan Atila’dan hayırseverlere teşekkür

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, kısa sürede üç şubeye ulaştıkları Dost Market ile daha fazla ihtiyaç sahibine daha fazla imkan sunmak için çalıştıklarını söyledi. Bir elin verdiğini diğerine göstermeden, insan onuruna yaraşır şekilde yaptıkları yardımların hayırseverelerin duyarlılığı sayesinde daha da artttığını ifade eden Başkan Atila, “Dost Market’in raflarının sürekli dolmasına katkı veren tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Türk Kızılayı’ndan kıyafet desteği

Bu arada Türk Kızılayı Konak Şubesi’nin kumbaralarında toplanan 2 bin kıyafet Bornova Belediyesi ve Türk Kızılayı Bornova Şubesi’nin yaptığı protokol gereği Dost Market’e bağışlandı. Kolinenen kıyafetler, Türk Kızılayı Bornova Şubesi Başkanı Fahrettin Dokak ve Türk Kızılayı Konak Şubesi Başkanı Tekin Akkoyun tarafından Dost Market yetkililerine teslim edildi.

t-karayel_dostmarket t-karayel_dost-market-2 t-karayel-dost-market-3 dost-market-merkezdost-market-doganlar

159 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4884
EURO 4,1792
BIST 104.474
ALTIN 145,5955

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle