Hoşgeldiniz  

Doğru nefes almayı bilmiyoruz

admin | 25 Nisan 2017 | Genel, Sağlık, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

 

Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen “Doğru Nefes Alma Teknikleri” semineri yoğun ilgi görüyor. Seminere katılan vatandaşlar Nefes Terapisti Nevdar Dönmez ile doğru nefes alma tekniklerini öğrenip uyguladılar.

Karabağlar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Doğru Nefes Alma Semineri, Karabağlar’da 8 ayrı semt merkezi’nde vatandaşlarla buluştu,  yoğun ilgi gördü. Seminerin 7. durağı olan Eskiizmir Semt Merkezi Nikah Salonu’nda düzenlenen etkinliğe katılım yüksek oldu. Nefes Terapisti Nevdar Dönmez vatandaşlara doğru nefes alma teknikleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu ve salondaki  vatandaşlarla toplu halde nefes alma egzersizleri de yaptı.

Fiziksel sağlığı olumlu etkiliyor

Nefes Terapisti Dönmez, yetişkinler olarak doğru nefes almayı bilmediğimizi, bu konunun  ciddi bir konu olduğunu belirterek, doğru nefes almanın fiziksel sağlığı olumlu yönde etkilediğini söyledi. Terapist, doğumdan itibaren insanların bebeklikte doğru bir şekilde nefes aldığını,  ancak ileriki zamanlarda bu durumun bozularak sadece göğüs nefesi aldığını ifade etti.

Doğru nefes alma egzersizleri yapıldı

Nefes alırken diyafram ile nefes almanın doğru olduğunu ve bu sayede vücudumuzdaki organların yeterli oksijeni alabildiğine değinen Dönmez, “Nefes bizim varlığımız, nefes bizim hayatta olma sebebimiz.” dedi. Salonda bulunan vatandaşlarla nefes alma egzersizleri yapan terapist Dönmez, psikolojik amaçlı yapılan nefes çalışmalarının da insanlara pozitif yönde etkisi olduğunu belirtti. Dönmez ayrıca, bir nefes seansının 100 psiko terapiye eş değer olduğunu da vurgulayarak, “Nefes seansının içerisine bir bütün olarak bedeninizle ve bütün sisteminizle dahil olduğunuz için gerçek bir iyileşme sağlayabiliyorsunuz” dedi.

Troid hastalıklarının önüne geçilebilir

Terapist Dönmez, profesyonel konuşma ve müzik türünde eğitimlerde ilk önce nefes eğitimlerinin alındığını da ifade etti ve nefes ile heyecanın kontrol edildiğini ve bu sayede otokontrol sağlanabildiğini söyledi.  Vatandaşlarla ses terapisi gerçekleştiren Dönmez, bu terapi ile ifade tıkanıklığının açılacağını ve bu sayede troid hastalıklarının da önüne geçilebileceğini sözlerine ekledi.

Kadınların el işi hediye edildi

Seminer sonunda Karabağlar Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Pelin Erda tarafından Nevdar Dönmez’e semt merkezi kadınlarının yaptığı el işi bir hediye verildi.

111 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5128
EURO 4,1839
BIST 105.064
ALTIN 146,1173

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle