Hoşgeldiniz  

“DENİZ VARSA HAYAT VAR ” DEDİLER, FELAKETİN KIYISINA GELMEDEN KIYILARA GELDİLER

admin | 07 Ağustos 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Ayvalık Belediyesi,  DenizTemiz Derneği/TURMEPA ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ortak ‘’Deniz Varsa Hayat Var’’ organizasyonu,  Ayvalık Duba plajında gerçekleştirdi.

Gelecek neslin çevreye duyarlı ve büyüklerine örnek olmasının hedeflendiği etkinliğe Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer,  TÜRÇEV Ege Koordinatörü Doğan Karataş, TURMEPA İzmir Proje Koordinatörü Saygın Yörük, Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, 30 yıldır Çevre Gönüllüsü projelerle bilinen Çetin İşten’in yanı sıra Zeytin Çekirdekleri,  Engürü Sitesi,  Pollyanna Çocuk Gündüz Bakım Evi’inden çocuklar katıldı.

Katılımcılara denizimi tanıyorum denizimi koruyorum eğitimi verildi. Denizden ve karadan yapılan kıyı temizliğinde takriben 200kg katı atık toplandı. TURMEPA temsilci Saygın Yörük tarafından, atıkların cinsi, miktarı ve doğadaki kaybolma süreleri hatırlatılarak denizlere ve deniz canlılarına olumsuz etkileri vurgulandı.  Katılımcılara kumanya ve denizcilik hakkında bilgiler içeren İMEAK Deniz Ticaret Odası ve TURMEPA yayınları dağıtıldı. Etkinliğin sonunda çocuklar, el baskısıyla kendi afişini oluşturdu.

Konula ilgili görüşlerini belirten TÜRÇEV Ege Koordinatörü Karataş ‘’Çevreyi korumak istiyorsak gençlerimize çevreyi benimseterek onları öğretmen kılmalıyız ve yeni nesil en önde yer almasını sağlamayız. Bu organizasyonu yapan Ayvalık Belediyesi, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’ne ve TURMEPA Derneğine teşekkürlerimi sunuyorum.’’ Şeklinde konuştu.

Günün etkinlik programını anlatan TURMEPA İzmir sorumlusu Saygın Yörük ise ‘’Deniz Varsa Hayat Var’ı anlatacağız sizlere, felaketin kıyısına gelmeden, kıyalara geldiniz için çok teşekkür ediyorum ‘’dedi.  Yörük, daha sonra denizlerin bilinenden aksine oksijen oranın en yüksek yerlerden olduğunu vurguladı ve çevrenin önemini çocuklara oyunlarla anlattı.

Sözlerine çocukları denizde görmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek başlayan Belediye Başkanı Rahmi Gençer,  herkese hoş geldiniz dileklerinde bulundu. Başkan Gençer, ‘’Çevremizi temiz tutmanın bilincini biraz daha fazla kavrayabileceğimiz bir etkinlik olacak. Biz çevre temizliğini sizden öğreneceğiz. Bundan sonra sizden çöp atan herkesi uyarmanızı istiyorum. Size çevre komiserliği yetkisini veriyorum. Çevreye kötü davranan herkesi uyaracaksınız’’dedi.

Rahmi Gençer daha sonra çocuklardan çevre korunması konusundan büyüklere örnek olmalarını istedi. Daha sonra denize atılan çöplerin, deniz tarafından geri verildiğini sözlerine ekledi.

Etkinlik sonunda Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer tarafından organizasyonda emeği geçen herkese birer plaket sunuldu.

52 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4981
EURO 4,1154
BIST 109.120
ALTIN 144,6244

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle