Hoşgeldiniz  

“Daha sağlıklı bir çevre için görev başındayız”

admin | 20 Şubat 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Yunusemre Demirci Mahallesi’nin çilesi haline gelen kanalizasyon atıksularından kurtarmak için çalışmalarına başladı.

 

MASKİ Genel Müdürlüğü, daha temiz bir Manisa için il genelindeki ihtiyaçlara yönelik projelerini bir bir hayata geçiriyor. Yunusemre ilçesine bağlı Demirci Mahallesi’nde de çalışmalarına başlayan MASKİ, mahalledeki atıksu kirliliğine son vermek için ilk adımı attı. MASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından mahallede250 metre uzunluğunda ek bir kanalizasyon hattı yapılıyor. Yeni hatla birlikte mahalle içerisinden geçen dereye deşarj edilen atıksular, sağlıklı şekilde mahalleden uzaklaştırılarak Demirci sakinlerinin rahat bir nefes alması sağlanacak.

 

Yeni fosseptikle atıksular arıtma tesislerine taşınacak

 

Demirci Mahallesi’nin kanalizasyon sorununu çözüme kavuşturmak için hazırlanan projeler kapsamında, Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığı tarafından mahallede bir de fosseptik imalatı gerçekleştiriliyor. Çalışmalar tamamlandığındamahalleye ait kanalizasyon atıklarının düzenli şekilde depolanarakçevreye ve insanlara zarar vermeden atıksu arıtma tesislerine ulaştırılması sağlanacak.

“Daha sağlıklı bir çevre için görev başındayız”

MASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanı Hasan Patel, Demirci Mahallesi’ni ziyaret ederek, yürütülen çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu. Vatandaşların yaşadığı kirlilik ve kötü koku problemine bir an önce son vermek için çalışmaların hızla tamamlanacağını ifade eden Daire Başkanı Patel, daha sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre oluşturmak için titizlikle görev başında olduklarını söyledi.

101 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5001
EURO 4,1182
BIST 108.595
ALTIN 144,6840

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle