Hoşgeldiniz  

ÇOCUKLARIMIZ MATEMATİKLE BULUŞUYOR.

admin | 03 Nisan 2017 | Eğitim, Genel, Yerel Haberler

 

ÇOCUKLARIMIZ MATEMATİKLE BULUŞUYOR.

 

Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay’ın öncülüğünde Türkiye’nin ilk matematik müzesi Tales Matematik Müzesi ve Türkiye’nin ilk bilim parkı IQ Center Bilim Parkı’nı kentimizde.

3 Nisan – 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Tales Matematik Müzesi ve IQ Center Bilim Merkez’i kentimizde olacak. Didimli 11233 çocuğumuza farkındalık yaratacak.

Bugün Atatürk İlkokulu ve Didim Anadolu Lisesi ile başlayan programın Atatürk İlkokulu bölümünde Leonardo Köprüsünden Dişli Çarklara, Köpüklerle Geometri deneyiminden labirent’lere dört işlemden kesir problemlerine yaklaşık 22 istasyonla sergilendi.

Didim Anadolu Lisesine gerçekleşen ikinci bölümünde ise İçten Yanmalı Motor Modelinden Kuantum Fiziğine Dinamikten Van Der Graf Jenaratörüne yaklaşık olarak 50 ye yakın fen bilimlerine ait demonstrasyon öğrencilerle buluştu.

Öğrenciler ile birlikte çalışmaları izleyen başkan Atabay çocuklara önümüzdeki günlerde yapılacak olan bilim parkının da müjdesini verdi. Türkiye’nin birçok yerinden Matematik Müzesini ziyaret eden birçok öğrenciden daha şanslı olduklarını ifade eden başkan Atabay sizin ayağınıza gelen bu fırsatı en iyi şekilde kullanacağınıza inanıyor sizlere güveniyorum, geleceğimizin teminatı sizlersiniz diye konuştu.

Her gün bir başka okulda gerçekleşecek program 18 Mayıs 2017 Perşembe günü Selçuk Özsoy ortaokulunda sona erecektir.

64 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5128
EURO 4,1839
BIST 105.064
ALTIN 146,1173

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle