Hoşgeldiniz  

Çocukları kitaplarla büyütün”

admin | 04 Nisan 2017 | Eğitim, Genel, Tüm Manşetler

 

Anne ve babaları çocuk eğitiminde bilinçlendirmek için etkinlikler gerçekleştiren Karşıyaka Belediyesi, Kent Hastanesi işbirliği ile “Çocuğun Dünyasında Kitap” konulu panel düzenledi. Türk edebiyatının önemli yazarlarından Hüseyin Yurttaş ile Kent Hastanesi Sağlık Grubu Çocuk Psikoloji Uzmanı Şebnem Türkdalı Temizocak’ın konuşmacı olarak katıldığı panelde, çocukların küçük yaşlardan itibaren kitapla tanışması gerektiği vurgulandı.
HER GÜN 30 DAKİKA

Kitapsever çocuklar yetiştirebilmek için ebeveynlere önerilerde bulunan yazar Hüseyin Yurttaş “Kitaplar, çocukların dünyaya açılan pencereleridir. Çocuklarımıza önce sevgiyle yaklaşalım, onlarla iç içe olalım, çocuklarımıza kitap okumayı özendirelim. Evde kitap yoksa, çocuğun hayatında da kitap olmayacaktır. Her gün 30 dakikalık okuma etkinliği, aydınlanma yolunda hayatın bütün yönünü değiştirecektir. Çünkü kültür insanı olmanın yolu, okumaktan geçiyor” dedi.
BEBEKLİKTE BAŞLAMALI

“Çocukların Psikolojik Gelişiminde Kitapların Etkileri” başlıklı bir sunum yapan Çocuk Psikoloji Uzmanı Şebnem Türkdalı Temizocak da “Anne babalar çocukları ile birlikte kitap okuyarak örnek olmalılar. Bebeklik dönemleriyle birlikte kitapla tanışan çocukların hayatı hep okuyarak geçer. Kitap, çocuklarda hayal gücünü arttırır, dil hazinesini geliştirir, iletişimini arttırır” diye konuştu. Temizocak, etkinliğe katkılarından dolayı Karşıyaka Belediyesi’ne ve Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar’a da teşekkür etti.

 

235 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5128
EURO 4,1839
BIST 105.064
ALTIN 146,1173

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle