Hoşgeldiniz  

Çocuklar Orhan Kemal’i oğlundan dinlediler

admin | 23 Şubat 2017 | Genel, Yerel Haberler

 

Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlen “Çocuklar Yazarlarla Buluşuyor” etkinliği devam ediyor. Etkinlik kapsamında Bozyaka Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Yazar Orhan Kemal Çocuklarla Buluşuyor” adlı söyleşide, Türk edebiyatının unutulmaz ismi Orhan Kemal’i, oğlu Işık Öğütçü anlattı.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun da katıldığı söyleşi öncesinde çocuklar, coşkulu bir şekilde İzmir Marşı’nı söylediler. Ardından kısa bir açılış konuşması yapan Başkan Selvitopu, Orhan Kemal gibi yazarların Türk toplumuna hizmet etmeye çalıştığını söyledi. Selvitopu, “Yaptıkları tüm çalışmalar bu güzel ülkemiz içindi. Fedakârca, inanarak ülkemiz için güzel şeyler yapmaya gayret ettiler. Bizler de onlara minnet borçluyuz. Özellikle bugün de ülkemizde böylesi değerlere ihtiyacımız var. Hiçbir çıkar, menfaat göz etmeden, ülkesini seven, ülkesine değer katmaya çalışan insanlara ihtiyacımız var. Geleceğimiz olan siz çocuklar da bu bilinçle yetişmeye gayret etmelisiniz.” dedi.

101 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5203
EURO 4,1792
BIST 102.456
ALTIN 146,2968

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle