Hoşgeldiniz  

ÇEVRECİ RESİMLER ÖDÜL TÖRENİ

admin | 17 Ocak 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Çiğli Belediyesi tarafından düzenlenen “Çevre konulu Ödüllü Resim Yarışması”nda dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik çevre bilincinin artırılmasının hedeflendiği resim yarışmasının ödül töreni Çiğli Belediyesi konferans salonunda yapıldı. Yarışmada ilkokul kategorisinde ilk üç dereceyi Rengin Küçükçanakçı, Meldanur Şener, Benan Yeşilyurt; ortaokul kategorisinde Sinem Karkoyan, Meslina Telli ile Hatice Nur Koçal; lise kategorisinde ise Sena İlsu Ayhan, Taylan Yöntemer ile Selenay Üzüm paylaştı. Dereceye giren öğrencileri tek tek kutlayan Başkan Hasan Arslan, dünya klasikleri, tablet, kırtasiye seti ve legodan oluşan ödülleri de öğrencilere takdim etti.

ÇEVRE TERÖRÜNE DİKKAT

Çocukların çevre bilinci edinmelerini önemsediklerini bu nedenle de çeşitli çevre projeleri yürüttüklerini belirten Başkan Hasan Arslan, “Özellikle çevre terörüne dikkat çekmek istiyorum. Çevremize sahip çıkmak zorundayız. Çevre bilincinin erken yaşta öğrenilmesinin öneminin farkındayız ve bu konuda göreve geldiğimden beri çeşitli çalışmalaryürüttük. Resim yarışmamız da bunlardan biri.Atık pil ve atık yağ toplama gibi kampanyaları da okullarımız ve gönülle vatandaşlarımızla yapıyoruz. Resim yarışmamız çok ses getirdi. Okullarımızın ilgisi açıkçası bizleri çok mutlu etti. Birbirinden güzel resimler ortaya çıktı” dedi.

Başkan Hasan Arslan konuşmasının ardından yarışmaya katılan tüm okulların yönetici ve öğretmenlerine katılım belgesi verdi. Daha sonra tüm öğrenci ve öğretmenlerle birlikte öğrencilerin resimlerinden oluşan resim sergisinin açılış kurdelesi kesildi ve sergi gezildi.

dsc_3590 dsc_3639 dsc_3653 dsc_3600

132 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4746
EURO 4,1697
BIST 105.324
ALTIN 146,6888

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle