Hoşgeldiniz  

CEMAL SÜREYA KARTAL’DA ANILDI

admin | 03 Nisan 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler

 

 

Kartal Belediyesi,  Başkan Altınok Öz’ün öncülüğünde kültür sanat programlarını Kartallılarla buluşturmaya devam ediyor. Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü,bu çalışmalar kapsamında Türk edebiyatının usta şairi Cemal Süreya anısına şiir buluşması programı düzenledi.

 

“1. Cemal Süreya Şiir Buluşması” adını taşıyan şiir buluşması, Kartal Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Etkinliğe Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, şair ve Cemal Süreya’nın eşi Zühal Tekkanat, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Kartal Atatürkçü Düşünce Derneği yöneticileri, Cumhuriyet Halk PartisiKartalKadın Kolları Başkanı Kiraz Uzuntaş, gazeteci ve televizyon programcısı Tuba Emlek, televizyon programcısı Güler Kazmacı, tiyatro oyuncusu Sevinç Erbulak, şair Tarık Günersel, şair, Hilal Karahan, şair İhsan Tevfik, yazar Nükhet Eren, Cemal Süreya’nın arkadaşı Mehmet Ali Işık, Artshop Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Vedat Akdamar, Müzisyen Ozan Turhal ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Programda konuşmacılar Cemal Süreya’nın farkı yönlerini anlatarak Cemal Süreya’nın şiirlerini seslendirdiler.Cemal Süreya’nın eşi Zuhal Tekkanat, “Ne mutlu Cemal Süreyavar ve ne mutlu onu sevenler burada. Bugünler çok duygulu günler. Hepinizi canı gönülden kucaklıyorum.” diye konuştu.Moderatörlüğünü Tuba Emlek’in yaptığı etkinlikte televizyon programcısı Güler Kazmacı Cemal Süreya’yı anlatırken şunları söyledi: “Çok saygı duyduğum bir şairdi. Utangaç bir insandı. Samimi konuşurdu. Aklına gelen her şeyi konuşmazdı. Kabalıkla dürüstlük arasında ince bir çizgi vardır. Asla o çizgiyi aşmazdı.”Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına bir konuşma yapan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, “Orhan Veli’ler, Nazım Hikmet’ler, toplumun görmediklerini en önce görüp toplumun söyleyemediklerini en önce söyleyip toplumsal duyarlılıkları için ceza alan şairlerdi. Cemal Süreya adına yapılacak olan her etkinlikte Kartal Belediyesi olarak varız.” diye konuştu.Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, konuşmasının ardından Cemal Süreya’nın eşi Zuhal Tekkanat’aplakettaktim etti. Diğer katılımcılar da plaketleriniKartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel’den aldı.

 

Cemal Süreya’nın şiirlerinin seslendirildiği etkinliğin sonunda Ozan Turhal, şarkıları ile dinletiye renk kattı.

 

114 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4848
EURO 4,1094
BIST 108.953
ALTIN 144,6026

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle