Hoşgeldiniz  

BÜYÜKŞEHİR DOĞUM GÜNÜNDE İSMET SEZGİN’İ  ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

admin | 06 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Türk Siyasetinin önemli isimlerinden ve eski Aydın Belediye Başkanlarından, eski TBMM Başkanı Merhum İsmet Sezgin’in adı memleketi Aydın’da ölümsüzleştirildi. Aydın Mimar Sinan Mahallesi Malazgirt Meydanı’ndan Bayındırlık Kavşağı’na kadar olan ve daha önce ‘Bayındırlık Bulvarı’ olarak adlandırılan bulvarın adı “İsmet Sezgin Bulvarı” oldu.

Merhum İsmet Sezgin’in doğum günü olan 6 Ocak günü,  Malazgirt Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yanı sıra Sezgin Ailesi, siyasetçiler ve CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar katıldı.

“EN GÜZEL HEDİYEYİ TOPUKLU EFE VERDİ”

İsmet Sezgin’in damadı Tamer Levent, İsmet Sezgin’in ‘Aydın Destanı’ adlı şiirinden bazı kesitler okurken, Sezgin’in kızları Ayşe Sezgin ve Senan Sezgin ise, babasının doğum günü olan 6 Ocak’ta Aydın’da isminin ölümsüzleştirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Aydın’ın Topuklu efesi Özlem Çerçioğlu, babamın doğum günü olan 6 Ocak’ta en güzel doğum günü hediyesini vermiştir. Babam bu doğum gününde bugüne kadar aldığı hediyelerin en güzelini aldı. Başkan Çerçioğlu’na çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“AYDIN SEVDALISIYDI”

Önümüzdeki günlerde İsmet Sezgin’in heykelini de dikeceklerini hatırlatan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Her gelişinde arar konuşurduk.  Projelerinden heyecanla söz ederdi. Çünkü O bir Aydın Sevdalısıydı. 89. Doğum gününde İsmet Abim’i rahmetle minnetle anıyorum” diye konuştu.

bld_7284 bld_7255 bld_7222 bld_7217bld_7214

157 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4981
EURO 4,1154
BIST 109.120
ALTIN 144,6244

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle