Hoşgeldiniz  

Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Fotoğraf Atölyesi düzenlendi

admin | 14 Temmuz 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Hükümlülerin topluma yeniden kazandırılması amacıyla 2016 yılından bu yana sürdürülen  “Aralık” projesi kapsamında  Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda düzenlenen Fotoğraf Atölyesi, Gölyazı’nın eşsiz güzelliğinde yapılan çekimlerle sona erdi.
Nilüfer Belediyesi ve Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu iş birliği ile hükümlülerin tutuklu bulundukları süreç içinde, dışarıdaki yaşamdan kopmamaları amacıyla hayata geçirilen  “Aralık” projesi kapsamında Fotoğraf Atölyesi düzenlendi.  Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda düzenlenen atölyeye 18 kişi katıldı. Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) ve Nilüfer Halk Eğitim Merkezi’nin de destek verdiği  Fotoğraf Atölyesi’ne katılan 7 hükümlü ile  11  infaz koruma memuru ve kurum personeli 10 hafta boyunca eğitim aldı. Fotoğraf çekimi hakkında teorik bilgiler alan atölye katılımcıları, bu süreçte sık sık uygulamalar da yaptı. İnfaz koruma memurları ve kurum personeli dış çekimlere katılırken, hükümlüler de Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu bahçesinde fotoğraf çekerek öğrendiklerini uyguladı.
Fotoğraf Atölyesi’ne katılan  infaz koruma memurları  ve kurum personeli atölyenin son etkinliğini Gölyazı’daki fotoğraf çekimi ile gerçekleştirdi. Hükümlülerin yer almadığı çekimlere Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Selahattin Tutkun ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) Eğitmeni Abit Kullebi de katıldı.  Gölyazı’nın eşsiz tarihi ve doğal güzelliğinde fotoğraflar çeken kursiyerler, gün batımını da görüntüleyerek  aldıkları fotoğrafçılık eğitimini hayata geçirme fırsatı buldu. Nilüfer Belediyesi ve Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu iş birliği ile hükümlülere ve kurum çalışanlarına yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenmeye devam edilecek.

78 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4878
EURO 4,1838
BIST 104.258
ALTIN 145,3286

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle