Hoşgeldiniz  

Bucalı kadınlara yurttaşlık eğitimi başlıyor

admin | 23 Şubat 2017 | Genel, Yerel Haberler

Kadınların siyasete katılımlarını artırmak için harekete geçen Buca Belediyesi, Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) İzmir Şubesi ve Buca Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile gerçekleştireceği “Kadınlar için Yurttaşlık Eğitimi” programının protokolünü imza altına aldı. Törende konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 6 hafta sürecek eğitimler sonunda Bucalı kadınların siyasette daha aktif rol alıp, söz sahibi olmaları için tüm imkanlarını seferber edeceklerini söyledi.

Buca Belediyesi, kadınların siyasete katılımının arttırılıp daha aktif rol almalarını hedefleyen “Kadınlar için Yurttaşlık Eğitimi” programını KA.DER (Kadın Adayları Destekleme Derneği)İzmir Şubesi ve Buca Kent Konseyi Kadın Meclisi ile işbirliği yaparak hayata geçirmek için protokol imzaladı.
Protokol imza töreni Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın makamında Ka.Der İzmir Şube Başkanı Fatma Tunç Köprülü ve Buca Kent Konseyi Başkanı MürüvetBalcılar’ın katılımıyla yapıldı.
Toplumsal cinsiyet, eşitlik, hakların gelişimi ve hak temelli yurttaşlık, etkili iletişim, zaman yönetimi gibi konuların ayrıntılı olarak işlenerek, 6 haftada verilecek eğitimler 40 Bucalı kadını kapsayacak.

Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde verilecek olan “Kadınlar için Yurttaşlık Eğitimi” programı 3 Mart’ta başlayacak ve haftada 1 gün 13.30-16.30 saatleri arasında verilecek.
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, kadınların el attığı her sektör ve alanda verimlilikleri, etkinlikleri ve çalışkanlıklarıyla fark yarattığını vurgularken, “Kadınların siyasette aktif rol alması için tüm imkanları seferber edeceğiz” diye de ekledi.

124 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4746
EURO 4,1697
BIST 105.324
ALTIN 146,6888

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle