Hoşgeldiniz  

Buca Belediyesi Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi açıldı

admin | 18 Mart 2017 | Genel, Yerel Haberler

“Hedef her yeri Buca yapmak”

Buca Belediyesi, Bucalı kadınların hayatına yeni bir pencere daha açtı. Kadınların sosyo-ekonomik gelişimlerini sağlayarak, toplumsal yaşama katılımlarını arttırmayı amaçlayan Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke’nin de katıldığı görkemli bir törenle açıldı.

850 metrekare alana sahip, 3 katlı olarak düzenlenen ve hobi, sanat ve meslek kurslarının yanı sıra pırlanta merkezi, sinema ve eğitim salonlarıyla göz dolduran Merkezin açılışında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, “Şimdi bizim için hedef her yeri Buca yapmak olmalı. Ben biliyorum ki; sadece ismiyle değil, bu ismi içinde yaşatıyor olan bu binayla nice Türkan Saylan’lar Buca’dan Türkiye’ye yayılacaktır” diye konuştu.

Buca Belediyesi’nde yatırım atağı 2017 yılında da tüm hızıyla devam ediyor. Bucalıların ihtiyaçları doğrultusunda, çağdaş-toplumcu belediyeciliğe örnek çok sayıda projeye imza atan Buca Belediyesi, Yenigün Mahallesi’nde geçtiğimiz yıl temeli atılan Buca Belediyesi Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nin kapılarını düzenlenen görkemli törenle açtı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nınevsahipliğini yaptığı açılışaCHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, CHP İl ve İlçe yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarların yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören Buca Belediyesi Roman Bandosu’nun çaldığı İzmir Marşı ile coşkulu bir şekilde başladı.

Törenin açılış konuşmasını Buca Belediyesi Evka 1 Semt Evi biçki dikiş kursiyerlerinden Kezban Sipahi’nin konuşmasıyla başladı. Hiçbir şey bilmeden katıldığı kursta öğrendikleriyle aile bütçesine katkı sağlayacak düzeye gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Sipahi, tüm kadınları evlerinden çıkıp Buca Belediyesi’nin kurslarına katılm

171 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5001
EURO 4,1182
BIST 108.595
ALTIN 144,6840

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle