Hoşgeldiniz  

Bu ülke Atatürk’ün eseri

admin | 21 Haziran 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Karabağlar Kadın Gücü Derneği’nin (KADGÜÇ) düzenlediği iftar programına katıldı. Başkan Karabağ konuşmasında ulu önder Atatürk’ün kurtuluş savaşı sonrası zarar gören camileri tamir ettirdiğini ve kendi parasıyla bir cami yaptırdığını hatırlatarak, “Bu ülkenin Atatürk ve arkadaşlarının, milyonlarca şehidin eseri olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız” dedi.

KAD-GÜÇ Derneği’nin ev sahipliğinde Üçyol-Bahçelievler’de düzenlenen iftara Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın yanı sıra CHP Bayraklı ilçe başkanı Cemalettin Alper, farklı ilçelerin belediye meclis üyeleri ve dernek üyeleri ile yöneticileri katıldı. Oruçların açılmasının ardından konuşan Dernek Başkanı Birgül Doğan, Başkan Karabağ’a derneklerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

TÜRKİYE ARAP CUMHURİYETİ OLMAMALI

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Mübarek ramazanda Atatürk’ü anmak istiyorum. Atatürk kurtuluş savaşından sonra 1500 Camiyi tamir ettirmiştir. Sevgili Atatürk kendi adına Mihalıççık ilçesinde kendi cebinden 5 bin lira vererek bir cami yaptırmıştır. Balıkesir’de bir cami hutbesi var. İlk kurtuluş mücadelesini başlattığı meclisi cuma günü cuma namazından sonra Kuran ve dua ile açmıştır. Özgür Türkiye’de ezanlar susmayacak, bayrağın inmeyecek. Bu ülkenin Atatürk ve arkadaşlarının, milyonlarca şehidin eseri olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Ben bunca Ramazanları Atatürk Türkiye’sinde geçirdiğimi düşünüyorum. Bundan sonra da böyle geçmesini diliyorum. Türkiye Arap Cumhuriyeti olmamalıdır, Türkiye Cumhuriyeti olmalıdır” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Karabağ, iftar yemeğine katılan kadınlarla bol bol sohbet etti.

202 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4878
EURO 4,1838
BIST 104.258
ALTIN 145,3286

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle