Hoşgeldiniz  

Bu kez ‘babalar’ eğitim alacak

admin | 24 Şubat 2017 | Genel, Yerel Haberler

 

Aile birliğinin korunmasını sağlamak ve ebeveynler ile çocuklar arasındaki bağları güçlendirmek için eğitim programlarına önem veren Karşıyaka Belediyesi, Anne Çocuk Eğitim Vakfı işbirliğiyle bu kez babalara eğitim verecek. Destek Programı sayesinde, babaların çocuk bakımı ve gelişimindeki sorumluluğu anlatılacak.

BELEDİYE AÇEV İŞBİRLİĞİ
Karşıyaka Belediyesi, aile birliğini korumak ve çocukların daha sağlıklı ortamlarda gelişimini sağlamak için sürdürdüğü eğitim çalışmalarına bir halka daha ekledi. Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile ortak proje yürüten belediye, Baba Destek Programı ile bu kez babalara yönelik eğitim çalışması başlattı. Önümüzdeki ay başlaması planlanan program 3-6 ve 7-11 yaşları arasında çocukları olan babalara yönelik olacak. Haftada bir gün, 2 saat üzerinden yapılacak. Yaklaşık 3 ay sürecek.

BABA – ÇOCUK İLİŞKİSİ GÜÇLENECEK
Baba Destek Programı ile babanın çocuk bakımındaki önemi, sorumluluğu ve çocuk gelişimi konusunda eğitimler verilecek. Çocuk ihmal ve istismarının önlenmesi ve babanın çocukla birlikte daha kaliteli zaman geçirmesi hedeflenecek. Eğitime katılmak isteyenler 399 40 78 numaralı telefondan bilgi alabilecek.

TÜM BABALARI BEKLİYORUZ
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Toplumun en küçük birimi olan ailemizin birliğini ve düzenini korumak için yıl boyu eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Aile Üniversitesi, İyi Anne Baba Okulu ve annelere yönelik programların yanı sıra bu kez sadece babaları kapsayan bir eğitim çalışması başlatıyoruz. Baba ile çocuğun ilişkisini güçlendirmeyi, çocuğun gelişim sürecinde babanın önemini vurgulamayı amaçlıyoruz. Tüm duyarlı babalarımızı bu eğitim programına bekliyorum” dedi.

138 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4981
EURO 4,1154
BIST 109.120
ALTIN 144,6244

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle