Hoşgeldiniz  

Böyle bir iddiayı ortaya koyan ispatla mükelleftir”

admin | 03 Nisan 2017 | Genel, Siyaset, Tüm Manşetler, Üst Manşet

  Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin olarak, “Kontrollü bir darbe girişimiydi” iddiasında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Böyle bir iddiayı ortaya koyan ispatla mükelleftir” yanıtını verdi.

Ankara’da İvedik OSB’de sanayi esnafıyla buluşmasında konuşan Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

 • Kontrollü darbe girişimi ne demek?
  Bu şehitlerimize karşı hakaret değil mi, onların yakınlarına karşı, acılarını incitmek değil mi? Gazilerimize karşı yapılan hadsizlik değil mi? Birileri bunu özel olarak kurguladı, uçaklar bombaladı, ağır silahlar, tanklar milletin üzerine ateş açtı. Böyle bir iddiayı ortaya koyan ispatla mükelleftir. Bu millet bir destan yazmıştır.
 • Dünyaya örnek oldu. Siz kalkıp, ‘E saat 9’da darbe mi olur?’ Sana sorsunlardı saatini. Şu kepazeliğe bak. Türkiye uçurumun kenarından dönmüş. 15 Temmuz acaba darbe miydi, değil miydi, hiç yeri zamanı olmayan bir konuyu gündeme getiriyor. Sıradan biri değil, Türkiye’nin anamuhalefet partisinin lideri. Yazıklar olsun, başka bir şey demiyorum. Bazı dost bildiğimiz ülkeler de öyle söylüyor. Senin onlardan farkın ne? Bu FETÖ’cü alçakların arkasında durmayı artık bırak. Onlara karşı bir gebeliğin mi var, zaafın mı var? 15 Temmuz’u unuttu adam. Yok.
 • Kardeşim bu millete bunu kimsenin yapmaya hakkı yok. Bir tane densiz milletvekili de çıkmış, “Efendim evet çıkarsa, nasıl Amasya’ya gittik, Sivas’a gittik, bunları denize dökeceğiz” diyor. Alçak, kimsin sen Türk milletine hakaret ediyorsun. Haddini bil. Bu ülkenin bayrağının altında siyaset yapıp bu milleti tehdit etmek, denize dökmekle bu milleti itham etmek senin ne haddine?
  Artık milletin kafası netleşti, millet kararı verdi, hırçınlık başladı. Vitesten attılar. Gelir millete toslarsınız, dersinizi alırsınız. Akıllı olun, sakin olun. Milletin kararına boynunuzu eğin. Ama bunların kafalarında hep vesayet var. Milletin iradesi dışında bir şeyler olabilir mi? Bir karambol olur, bize de bir şeyler düşer mi?
87 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5128
EURO 4,1839
BIST 105.064
ALTIN 146,1173

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle