Hoşgeldiniz  

Bornova’nın atık pil rekoru 

admin | 03 Ocak 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Bornova Belediyesi’nin Ege Üniversitesi öğrencileri  işbirliği ile gerçekleştirdiği “Piller Kutuya Çocuklar Sinemaya” kampanyası devam ediyor. TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği),  CineMaximum Forum Şube ve Batı Sineması’nın desteğiyle düzenlenen kampanya kapsamında bu güne kadar 300 kilo pil toplandı. Kampanyada toplanan piller karşılığında ise Bornova’da yaşayan dar gelirli ailelerin çocukları sinemaya götürülüyor. İlk olarak geçtiğimiz günlerde 50 çocuk animasyon filmi olan ‘Şarkını Söyle’yi izleme şansı buldu.  Bornova Belediyesi Atık piller konusunda da İzmir’de birinci oldu. Haziran ayında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu 19. Atık Pil Toplama Kampanyası’nda Bornova Belediyesi, 6 bin 410 kilo pil topladı.

 

Çevreye duyarlı projeler üreten Bornova Belediyesi atık piller konusunda yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı, İktisat ve Coğrafya Bölümü öğrencileri ile Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında işbirliği yapan Bornova Belediyesi, “Piller Kutuya, Çocuklar Sinemaya” kampanyasıyla 300 kilo pil topladı.

 

Doğayı koruma, çevreyi güzelleştirme ve farkındalık yaratmak amacıyla yola çıkılan kampanya kapsamında TAP,  CineMaximum Forum Şube ve Batı Sineması’ndan da destek alındı. Dezavantajlı gruplara yönelik olarak hayata geçirilen projeyle Bornova’da ikamet eden dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları sinemaya götürülüyor. Bu kapsamda ilk etapta ‘Şarkını Söyle’ adlı animasyon filmine 50 çocuk götürüldü.

 

Vatandaşlar bilgilendiriliyor 

Bornova’da hizmet veren Dost Kart üyesi esnaf ve Büyükpark içinde bulunan Bornova Gençlik Merkezi içinde açılan stant vasıtasıyla atık pilleri toplayan öğrenciler vatandaşları çevre konusunda da duyarlı olmaya davet ediyor. Atık piller hakkında broşür dağıtarak vatandaşlara çevreye verdikleri zararı da anlatıyor. İlk aşaması Ocak ayı sonunda bitecek olan kampanyada ilk etapta 200 çocuk yaşlarına uygun olarak belirlenen bir animasyon filmini izlemek için sinemaya götürülecek. Ayrıca kampanya ile ilgili gelişmeleri takip etmek isteyen vatandaşlar sosyal medya üzerinden facebook.com/pillerkutuyacocuklarsinemaya/ sayfasını ziyaret edebilir.

 

Atık pil toplama rekoru Bornova’da

Çocuklarda çevre bilincini geliştirmek ve gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak hedefiyle bir çok proje üreten Bornova Belediyesi Atık piller konusunda da İzmir’de  birinci oldu. Haziran ayında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu 19. Atık Pil Toplama Kampanyası’nda Bornova Belediyesi, 6 bin 410 kilo pil topladı.

 

Atık pillerin çevreye büyük zararlar verdiğini hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila,” Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için çalışıyoruz.  Bu kampanya sayesinde de çocuklara çevre bilincini aşılarken, onların eğlenmesini de sağlıyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

 sinema-pil-1_1 5j7a4902_1 9 65j7a9741_1 5j7a9635_1 5j7a9630_1 5j7a96205j7a9612_1

 

207 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle