Hoşgeldiniz  

Bornova’da yerelde tarımsal kalkınmaya bilimsel destek

admin | 07 Şubat 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

 

Meyve üreticilerine “Budama ve Aşılama” kursu

 

Bornova Belediyesi “yerelde kalkınma” hedefi doğrultusunda üreticilere yönelik olarak düzenlenen eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Tarımsal kalkınmaya destek olmak amacıyla Tıbbi Aromatik Bitkiler Bilimi ve Arıcılık Eğitimi’nin ardından meyve yetiştiriciliği yapan üreticilere yönelik “Budama ve Aşılama”kursu da düzenlendi. Ziraat Mühendisleri Odası işbirliği ile gerçekleşen ve 10 hafta sürecek olan kursların ilk dersini Ziraat Mühendesi Prof. Dr.Ali Ünal verdi. Eğitimlerin yanında daha önce zeytin fidanı başta olmak üzere elma, kayısı ve erik gibi 2 bin 500 adet fidan ücretsiz olarak dağıtıldı. Ayrıca arıcılık eğitimlerine katılan ve bu işi yapacak olanlara da arılı kovan ve bazı malzemeleri Bornova Belediyesi tarafından hediye edildi.

 

Tarımsal kalkınmaya destek olmak için bir çok proje hayata geçiren Bornova Belediyesi, Tıbbi Aromatik Bitkiler Bilimi ve Arıcılık eğitimlerinin ardından meyve yetiştiriciliği yapan üreticilere yönelik “Budama ve Aşılama”kursu düzenledi. Tarım üretecilerine daha fazla olanak sağlamak ve yaptıkları iş konusunda bilgilerini arttırmak amacıyla düzenlenen kursun ilk dersi Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Ziraat Mühendisi Prof. Dr.Ali Ünal tarafından verilen derse 90 kursiyer katıldı.

 

Eğitimler 10 hafta sürecek

 

Bornova Belediyesi ve Ziraat Mühendisleri Odası işbirliği ile düzenlenen “Budama ve Aşılama” kursu eğitimleri 10 hafta sürecek. 4 hafta teorik eğitim görecek olan kursiyerler, 6 hafta da arazi çalışması yapacak. Teorik eğitimlerde ağaç yapıları, bitki çeşitleri ile budama  ve aşılama yöntemleri hakkında bilgi alan kursiyerler, arazide ise öğrendiklerini doğru şekilde uygulama dersleri görecek.

 

Fidan ve arı kovanı da dağıtıldı

 

Tarımsal kalkınmaya her konuda destek olan Bornova Belediyesi bu alanda birçok proje gerçekleştirdi. Verilen eğitimlerin yanında zeytin fidanı başta olmak üzere  elma, kayısı ve erik gibi 2 bin 500 adet fidan ücretsiz olarak dağıtıldı. Ayrıca Arıcılık eğitimlerine katılan ve bu işi yapacak olanlara da arılı kovan ve bazı malzemeleri Bornova Belediyesi tarafından hediye edildi.

5j7a1241 5j7a1254 5j7a9900

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

145 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle