Hoşgeldiniz  

Bornova’da STK’lara özel eğitim

admin | 07 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

 

Ortak akıl ilkesiyle çalışmalarını sürdüren Bornova Belediyesi, toplumsal gelişime önemli katkıları olan sivil toplum kuruluşlarına verdiği destekleri sürdürüyor. Bornova Belediyesi bünyesinde kurulan Sivil Toplum Kuruluşları Koordinatörlüğü’nün düzenlediği eğitimlere katılan yirmi üç dernek, sertifikalarını aldı. Başkan Atila, kurdukları Sivil toplum kuruluşları koordinatörlüğü sayesinde derneklerle etkileşimi daha akıcı ve etkili bir hale getirdiklerini belirtti.

 

Fiziksel yatırımların yanı sıra sosyal belediyecilik çalışmalarına da aralıksız devam eden Bornova Belediyesi, sivil toplum kuruluşlarının etkili projeler üretmesi için  düzenlediği eğitim seminerlerini tamamladı. Belediye bünyesinde kurulan Sivil Toplum Kuruluşları Koordinatörlüğü’nün kapasite geliştirmeye yönelik düzenlediği eğitime katılan dernekler sertifikalarını aldı.

 

Bornova sınırlarında faaliyet gösteren 23 derneğin temsilcilerinin katıldığı eğitimlerde sivil toplum için kampanya hazırlama, kaynak oluşturma, toplumsal dönüşüm için sosyal girişimcilik gibi konularda eğitimler verildi. Eğitimleri, Uluslararası ilişkiler ve Avrupa Birliği uzmanı, Birleşmiş Milletler Civil Talks İzmir Program Direktörü Kemal Gülpınar verdi.

 

Ortak akıl ilkesiyle toplumun her kesimini kucaklamak için çeşitli projelere imza attıklarını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, kurdukları Sivil toplum Kuruluşları Koordinatörlüğü sayesinde derneklerle etkileşimi daha akıcı ve etkili bir hale getirdiklerini belirtti. Başkan Atila, STK’ların gelişen toplumlar için vazgeçilmez kurumlar olduğunu söyleyerek birlik ve beraberlik içinde hayata geçirilecek projelerin Bornova’nın gelişmesinde önemli yer tuttuğunu vurguladı.

img_8215 5j7a9099 5j7a0592 5j7a0535

179 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4955
EURO 4,1305
BIST 108.895
ALTIN 144,8582

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle