Hoşgeldiniz  

Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi çıtasını yükseltti

admin | 27 Haziran 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

 

Köylünün emeğinin karşılığını alabilmesi, tüketicinin de sağlıklı sebze ve meyvelere daha kolay ulaşmasını sağlamak için Bornova Belediyesi’nin desteğiyle kurulan Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, hedef büyüttü. Genel Kurul’unda yeni yönetimini belirleyen Kooperatif, hedefleri arasına bir yıl içinde zeytinyağı sıkma tesisi kurulmasını ve tarım ürünleri satış yeri açılmasını koydu.

 

Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin Genel Kurulu Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel Kurul’da, Bornova’nın tarımsal üretim yapılan mahallelerinden çiftçilerin katılımıyla geçtiğimiz yıl kurulan Kooperatif’i güçlendirecek kararlar alındı.

 

Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin yönetim kuruluna Kooperatif’in kurucu ortaklarından Göksel Eralp, Gökdere Mahallesi Muhtarı Atanan Budak ve Kayadibi Mahalesi’nden çiftçi Hasan Güleşçi seçilirken, bir yıllık hedefler belirlendi. Bu hedefler arasında zeytincilik yapan çiftçilere önemli katkı sağlaması planlanan zeytinyağı sıkma tesisinin kurulması ile ilçe merkezinde tarımsal ürünler satış yeri kurulması da yer aldı.

 

Genel Kurul’a katılarak ortaklara çalışmalarında başarılar dileyen Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hamamcılar, tarımsal üretimin desteklenmesinin önemine dikkat çekerek, “Bornova Belediyesi olarak çiftçimizin daha kaliteli ve yüksek getirili üretim yapabilmesi için elimizden gelen desteği veriyoruz. Önümüzdeki süreçte de destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

118 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle