Hoşgeldiniz  

Bornova Belediyesi’nden annelere yönelik eğitim

admin | 06 Şubat 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

 

“Biz ne söyleriz, çocuğumuz ne anlar?”

 

Bornova Belediyesi’nce düzenlenen söyleşide, öğrenci ve Yaşam Koçu Nur Eda Kasap Süslü, anneler ile buluştu. Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen söyleşide, anne ile çocuk arasındaki iletişimin nasıl olması gerektiğini anlatan Süslü, “Anne İşi Çözümler” adlı kitabını da imzalayarak Bornova Belediyesi’nin armağanı olarak okurlarına dağıttı.

 

Öğrenci ve Yaşam Koçu Nur Eda Kasap Süslü, Bornova Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşide Bornovalı anneler ile buluştu. Süslü, Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde “Biz ne söyleriz, çocuğumuz ne anlar?” başlığıyla gerçekleşen söyleşide, anne ile çocuk arasındaki iletişimin nasıl olması gerektiğini anlattı.

 

Beden dilini en iyi 8 aylık bebekler anlar

 

Katılıcımları da dahil ettiği sıradışı anlatım tarzıyla dikkat çeken Öğrenci ve Yaşam Koçu Nur Eda Kasap Süslü, çoğumuz tarafından bilinmeyen dikkat çekici bilgiler verdi. İletişimin yüzde 55’inin beden dili, % 38’inin ses tonu, yüzde 7’sinin ise kelimelerden oluştuğunu ifade eden Nur Eda Kasap Süslü, “Yapılan araştırmalara göre 0-6 yaş grubu çocuklarda en iyi beden dili okuyucuları 8 aylık bebekler olduğu ortaya çıktı. Bu bilgiyi kesinlikle aklınızdan çıkarmayın” dedi.

 

Çocuğunuza ciddiye alındığını hissettirin

 

Dinlenmeyen çocuğun dikkate alınmadığını düşünmesinin kaçınılmaz olduğunu belirten Öğrenci ve Yaşam Koçu Nur Eda Kasap Süslü, ilişkilerin sürekli beslenmesi gerektiğini vurguladı. Annenin; “Çocuğum beni dinlemez”, Çocuğun da; “Annem beni dinlemez” gibi genelleşmiş düşüncelerinin iletişimi olumsuz etkilediğini belirten Süslü, “Çocuk mutlaka ciddiye alındığını bilmeli” diye konuştu.

 

Öğrenci ve Yaşam Koçu Nur Eda Kasap Süslü, söyleşinin sonunda kısa bir süre basılan “Anne İşi Çözümler” adlı kitabını imzaladı ve Bornova Belediyesi’nin armağanı olarak okurlarına dağıttı.

5j7a0701 5j7a0688 5j7a0705 5j7a07145j7a0726

121 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4955
EURO 4,1305
BIST 108.895
ALTIN 144,8582

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle