Hoşgeldiniz  

Bodrum’un yöresel kıyafetleri yaşatılıyor

admin | 18 Mart 2017 | Genel, Yerel Haberler

 

 

 

Bodrum Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu öğretmenlerinden Aynur Aydoğan ile kursiyerler, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette okul yetkilisi ve kursiyerler, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u, 26 Mayıs 2017 tarihinde Bodrum Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından düzenlenecek olan defileye davet etti. Bodrum’un geleneksel kıyafeti “Temel Devran”ı yaşatmak ve Bodrum dışında tanıtmak için etkinlikler yapacaklarını da belirterek Başkan Kocadon’dan bu konuda destek istedi.

 

Yerel değerlerimizi yaşatmak adına hazırlanan etkinlik için Bodrum Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu yetkililerine ve emeği geçen kursiyerlere teşekkür eden Başkan Kocadon, “Temel devran, hepimizin bildiği gibi geleneksel bir kıyafetimizdir. Bu geleneği de tanıtmak ve yaşatmak için Bodrum Belediye Başkanı olarak elimden gelen her türlü desteği vermeye hazırım. Bizler geçmişimize, yerel ve kültürel değerlerimize sahip çıktığımız sürece ancak var olabiliriz. Bu düşüncelerle sizlerin, elimden geldiğince her zaman olduğu gibi yanınızda olmaya devam edeceğim.” dedi.

 

Bodrum düğünlerinin vazgeçilmezi, kına gecelerinde giyilen geleneksel bir kıyafet olan temel devranı yaşatmak amacıyla 29 yıldır düzenlenen kurslardan bugüne kadar yaklaşık 10 bine yakın kursiyer faydalandı. 2016 yılı Eylül ayında açılan ve 180 kursiyerin katıldığı son kurslarda ise 30 adet yeni temel devran ve tel kırma hazırlandı.

 

El emeği göz nuruyla hazırlananbu yöresel kıyafetler, 26 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenecek olan defilede görücüye çıkacak.

 

86 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4955
EURO 4,1305
BIST 108.895
ALTIN 144,8582

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle