Hoşgeldiniz  

Bodrum’da engel yok, şenlik var 

admin | 03 Nisan 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, 1. Geleneksel “Bodrum’da engel yok, şenlik var” Festivali için iş birliği protokolü imzaladı. 

Bodrum’da orta ve ağır düzeyli engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Yahşi Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okulu öğrencilerinin Bodrum’da yaşayan 4 farklı (zihinsel, bedensel, işitme ve görme) engel grubundaki bireyler ile Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden gelen farklı engel gruplarındaki bireyleri buluşturmak ve oryantasyonunun sağlanması, engelli bireylere yönelik toplumsal farkındalığı sağlamak amacıyla hazırlanan 1. Geleneksel “Bodrum’da engel yok, şenlik var” Festivali ile ilgili Bodrum Belediyesi ile Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü için imzalar atıldı.

Bodrum Belediye Başkanlık Makamında gerçekleşen protokole Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin ile Yahşi Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okul Müdürü Serkan Kale katıldı.

Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Yahşi Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okulu iş birliği ile yürütülecek olan proje kapsamında Bodrum Belediyesi de çeşitli konularda destek verecek.

Proje kapsamında 27-28-29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde masa tenisi, bocce, goalboal, basketbol turnuvaları yapılacak. Düzenlenecek akşam yemeğinde şehir dışından gelen davetliler ile Bodrum’da yaşayan tüm engelli bireylerin bir araya getirilmesi sağlanacak. Ayrıca misafirlere Bodrum’u tanıtmak amacıyla da ilçe gezisi gerçekleştirilecek.

Festivale Erzincan, Kırklareli, Malatya, Giresun, Elazığ, Adıyaman, Kocaeli, Balıkesir, İstanbul, Yalova, Antalya, Ordu, Ankara ve Muğla’dan 160 özel bireyin katılımı planlanıyor.

76 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4950
EURO 4,1288
BIST 108.615
ALTIN 145,1162

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle