Hoşgeldiniz  

Bir kentin uyanışı: BUCA

ibrahim bektas | 02 Aralık 2016 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

30 ayda 60 milyon lira yatırım

 

Buca Belediyesi 30 ayda 60 milyon lira yatırımla İzmir’in parlayan yıldızı oldu. Türkiye’ye örnek olan sosyal projeleri ve kentin dinamiklerinin hayat bulduğu fiziki projelerle 30 ay gibi kısa bir sürede buluşan Buca, adeta uzun bir uykudan uyanıyor. Buca’yı “kültür turizm ve spor kenti” vizyonu çerçevesinde 62 projeyle buluştururken temel felsefelerinin “İnsana dokunmak” olduğunu vurgulayan Buca’nın genç Belediye Başkanı Levent Piriştina, “25 yıldır kangren olmuş sorunları ‘onur meselesi ‘ olmaktan çıkarıp,  ‘gurur meselesi’ haline getirdik. Buca adeta bir büyük uyanışı yaşıyor. İzmir’in nüfus bakımından 2. Büyük ilçesine de bu yakışırdı” dedi.

5buc1729-ok

 

Uzun yıllar süren derin uykusundan uyanan Buca, 30 ayda gerçekleşen 60 milyon liralık yatırımla İzmir’in parlayan yıldızı haline geldi. Yıllardır hizmet yüzü görmemiş, hiç girilmemiş sokakları, park yüzü görmemiş çocukları, dayanışmaya hasret kalmış vatandaşları artık hizmetle buluşmanın mutluluğunu yaşıyor. 30 aylık süreçte tamamlanan, inşası devam eden ve planlanan 60’dan fazla proje bulunuyor.

Buca’yı Türkiye’ye örnek bir kent yapma gibi bir hedef koyduklarını belirten Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “İşe kentten yılların ihmal edilmişliğinin izlerini silerek başladık. Kentin ve belediyemizin kaynaklarını doğru ve verimli kullanarak, belediyemize yatırım yapabilme kabiliyeti kazandırdık. Dinamik, yaşayan ve gelişen bir Buca için olağanüstü bir çaba harcıyoruz. Fiziki yatırım eksikliğimizi kapatmaya çalışırken, sosyal projeleri ihmal etmiyor, Bucalıların yaşamlarını kolaylaştıracak örnek projelerle kenti buluşturmak için çalışıyoruz” dedi.

192 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4950
EURO 4,1125
BIST 108.594
ALTIN 144,4555

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle