Hoşgeldiniz  

Belediye Başkanı Salih Hızlı, Milletvekili Murat Baybatur’u konuk etti

admin | 13 Nisan 2017 | Genel, Siyaset, Tüm Manşetler, Yerel HaberlerAK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, 16 Nisan referandum çalışmalar nedeniyle geldiği Akhisar’da, Belediye Başkanı Salih Hızlı’yı makamında konuk etti. Manisa AK Parti İl yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Akhisar’da bir dizi ziyaretlerde bulunan Baybatur, Sivil Toplum Örgütleri ziyaretleri ardından Belediye Başkanı Salih Hızlı’yı makamında ziyaret ederek 16 Nisan referandumu çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Şuanda Manisa için anketlerin yüzde 53-54 civarında göründüğünü kaydeden Milletvekili Murat Baybatur Referandum sürecinden ‘evet’ çıkması durumunda terörle mücadelenin daha etkin bir şekilde devam edeceğini belirterek, “Terör Türkiye gibi ülkelerde hemen neticeye varıp sıfırlanacak bir noktada olmaz. Bugün Amerika Birleşik Devletleri de terörle mücadele ediyor. Avrupa’da bir sürü gelişmiş olan ülkeler, geçen yine Almanya’da, Fransa’da Belçika’da, İngiltere’de en son yaşanan olaylar. Terörü sıfırlamak mümkün değildir. Yani ülkenin istihbarat ağı olarak, ekonomik olarak, askeri olarak, çok üst düzey devletler bile neticede terörü sıfırlayamıyorlar. Ama biz şunu yapabiliriz. Bu referandumdan sonrasında da Türkiye özellikle güçlü bir şekilde PKK’yla mücadelesi var. Bu PKK’yla mücadele sürecinde 1,5 senelik süreçte kendi yerli insansız hava araçlarımızın çok büyük katkısıyla beraber adeta PKK yurt içerisinde darmadağın olmuştur. Sadece yurt içinde değil, yurt dışında da operasyonlarımız ciddi bir şekilde devam ediyor. Ciddi bir güç kaybettiler. Referandum sürecinden de ‘evet’ çıktıktan sonra bu ivmeyle bunların tamamen kökünü kazıyacağız” dedi.

“Hayır kullanacak teröristtir’ demiyoruz”

‘Hayır’ oyu kullanacak vatandaşları terörist olarak nitelemediklerini sözlerine ekleyen AK Partili Baybatur, “‘Hayır kullanacak teröristtir’ demiyoruz. Bu haddimize değil. Bu memlekette biz ne diyoruz; ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.’ ‘Evet’ diyen de ‘hayır’ diyen de kendi fikridir. Takdiridir. Ona da hiç bir sözümüz yok. Biz sadece şunu söylüyoruz; ‘Hayır’ı kullanan, propagandasını yapan, çok ciddi bir şekilde bu süreçte ‘hayır’ çıkmasını isteyen bir grup var. Bunlar da terör örgütleri. Biz ‘hayır’ oyu kullanmak isteyen vatandaşlarımıza diyoruz ki; takdir sizin. Ama bu terör örgütleri hiçbir zaman bu ülkenin hayrına, menfaatine bir iş yapmamıştır. Bu Avrupa Birliği, Avrupa ülkelerinin çoğu bu meselelerde Türkiye’nin lehine hiçbir şeyin içerisinde bulunmadılar. ‘Hayır’ verecek olan vatandaşlarımıza ‘hayır’ı isteyenlere iyi bir bakın, ondan sonra kararınızı verin diyoruz. Yoksa ‘hayır’ oyu kullanacak insanlarımız elbette vatan haini olamazlar. En az bizler kadar, en az sizler kadar onlar da vatanını seven insanlardır. Ama ‘hayır’ oyunu kullanan veya ‘hayır’ oyunun propagandasını çok ciddi bir şekilde yapan örgütleri de görmemezlikten gelemeyiz” diye konuştu.

107 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4848
EURO 4,1094
BIST 108.953
ALTIN 144,6026

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle