Hoşgeldiniz  

BEKTAŞOĞLU: 16 NİSAN’DA BÜTÜN YURTTAŞLARIMIZ OY KULLANMALI

admin | 20 Şubat 2017 | Genel, Siyaset, Üst Manşet

bektasoglu-16-nisanda-butun-yurttaslarimiz-oy-kullanmali16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Anayasa referandumunda oy kullanacak olan seçmenlerin kimlik bilgileri ve adreslerinin yer aldığı liste muhtarlıklarda askıya çıkarıldı. CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, referandumun önemine dikkat çekerek ‘listelere bakılması’ çağrısında bulundu.

“LİSTELERDE ADI OLMAYAN OY KULLANAMAYACAK”
“26 Şubata kadar bütün hemşerilerimi bağlı oldukları muhtarlıklardaki veya Yüksek Seçim Kurulunun seçmen.ysk.gov.tr internet sitesindeki listelere bakmaya davet ediyorum” diyen Bektaşoğlu “bu listelerde ismi olmayanlar veya bilgileri eksik olanlar 26 Şubata kadar seçim kurullarına itirazları halinde seçmen kütüğüne yazılabilecekler.
Ayrıca üniversite öğrenimi gören ve yurtlarda barınan öğrenci kardeşlerim de, aynı süre içinde eğer yurtta kalıyorlarsa, yurtların bağlı bulunduğu ilgili nüfus müdürlüklerine bizzat başvurması ve tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir” ifadesinde bulundu.

CHP Milletvekili Bektaşoğlu, açıklamasında şunları söyledi:” Oy kullanmak bir yurttaşlık görevi olduğu kadar, kişinin ülkesi ailesi ve kendisine olan sorumluluğunu yerine getirmesinin de bir ifadesidir. Özellikle rejim değişikliğinin, dolayısıyla ülkemizin geleceğinin oylanacağı 16 Nisan referandumunda bütün yurttaşlarımız mutlaka oy kullanmalıdır.

Tarihimizde ilk defa atalarımızın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurtuluş savaşı vererek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne oylarımızla sahip çıkma fırsatı elde ettik. Onlar kurdu, inşallah biz yaşatacağız. Söz, karar ve yetki Türk halkında. Bunun için önce seçmen olmak ve oy kullanma hakkını elde etmek gerekiyor. Kullanılmayan her oy, bu yıkım projesine, tek adam cumhuriyetine onay anlamına gelecektir. Pişman olmamak, ah keşke dememek için seçmen olmalıyız ”

Bektaşoğlu, bu konuda YSK’nın ve il, ilçe seçim kurullarının da halkı bilgilendirme açıklaması yapmamasını eleştirdi.

345 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4984
EURO 4,1318
BIST 108.615
ALTIN 144,9908

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle