Hoşgeldiniz  

Becer kent belleğinde okurlarıyla buluşacak

admin | 07 Temmuz 2017 | Etkinlik, Genel, Yerel Haberler

Bir Türkiye romanı Efraim okurlarıyla buluştu

Selçuklu Yazar İbrahim Becer “Efraim” ile okurlarıyla buluşacak. 11 Temmuz Salı günü 21.00’de Selçuk Efes Kent Belleği’nde düzenlenecek kitap tanıtım ve imza gününde Selçuklu okurlarıyla bir araya gelecek olan İbrahim Becer Efraim’i ve yazılma hikayesinianlatacak.

1971 yılında Selçuk’ta dünyaya gelen İbrahim Becer’in ilk kitabı Efraim raflarda yerini aldı. Selçuklular’ın internet siteleri ve yerel gazetelerden yazdığı yazılarla  tanıdığı İbrahim Becer uzun yıllar önce yazdığı Efraim romanını okuyucuyla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor. 1990’lı yıllarda Güneydoğu’da askerliğini yedek subay olarak yapan Efraim’den ismini alan romanda, Türkiye’nin yakın tarihin en çok tartışılan dönemlerinden biri olan 1990’lı yılların ve terörün de sorgulaması yapılıyor. Kitapta 1990’lı yıllarda Şırnak’ta görev yapan yüksek rütbeli bir paşanın gizli bir teşkilat kurmasıyla başlayan süreç konu ediniyor.

Yazar İbrahim Becer; “Şırnak’ta geçen bir yıllık Tim Komutanlığı maceramı anlatmak gibi bir derdin yazıya dökülmüş hali değildir ‘Efraim’. ‘Neyi, nasıl yaparız da her yeri güllük gülistanlık eyleriz’ sorusuna cevap veren bir akıl hocası da değildir o. Çünkü bizim oradaki kavgamıza son vermek, bir edebiyatçının gücünün çok üzerinde bir uğraştır” diyerek Efraim’i neden yazdığını kısaca özetledi.

Yazar İbrahim Becer, 11 Temmuz Salı günü saat 21.00’de Selçuk Efes Kent Belleği’nde söyleşi ve imza gününde okurlarıyla buluşacak.

92 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4878
EURO 4,1838
BIST 104.258
ALTIN 145,3286

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle