Hoşgeldiniz  

Bayraklılılar “hizmetlerden” memnun

admin | 02 Şubat 2017 | Genel, Siyaset, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

 

Bayraklı Belediyesi bir araştırma şirketine memnuniyet anketi yaptırdı. Ankete katılanların yüzde 68’i belediye hizmetlerinden genel olarak başarılı bulduğunu söyledi. “Bugün Bayraklı Belediye Başkanlığı seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna ankete katılanların yüzde 36’sı CHP, yüzde 28’i AKP yanıtını verdi. “Bugün belediye başkanlığı seçimi olursa Hasan Karabağ’a oy verir misiniz?” sorusuna kesinlikle oy veririm diyenlerin oranı yüzde 49.5 olarak belirlendi. Kararsızların oyu dağıtıldığında ise bu oran yüzde 63.2 oldu.

Bayraklı Belediyesi’nin yaptırdığı memnuniyet anketi, 23 mahalleden 18 yaş üzeri 2 bin 500 kadın ve erkekle yüz yüze gerçekleştirildi. Ankete katılanlara, “Bugün Bayraklı Belediye Başkanlığı seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?”, “Oturduğunuz mahalledeki sorunlarınız neler?”, “Bayraklı Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun musunuz?” gibi sorular yöneltildi.

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ…

“Bugün Bayraklı Belediye Başkanlığı seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz” sorusuna ankete katılanların yüzde 36’sı CHP, yüzde 28.1’i AKP yanıtı verdi. Kararsızların oyları dağıtıldığında ise CHP yüzde 46.5, AKP ise yüzde 36.3 çıktı. 2014 yerel seçimlerinde CHP yüzde 44.1, AKP ise yüzde 37.8 oy almıştı.

KARABAĞ’A DESTEK YÜZDE 63.2

Ankete katılanlara ayrıca, “Bugün belediye başkanlığı seçimi olursa Hasan Karabağ’a oy verir misiniz?” sorusu da yöneltildi. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’a “kesinlikle oy vereceğini” belirtenlerin oranı yüzde 49.5 çıktı. Kararsızların oyu dağıtıldığında Karabağ’a destek yüzde 63.2 olarak belirlendi. “Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ile ilgili nasıl bir kanaate sahipsiniz” sorusunda ise, yüzde 67.9’u “olumlu” yanıtı verildi.

HİZMETLERDEN MEMNUNİYET ORANI YÜKSEK

“Bayraklı Belediyesi’nin “çevre temizliği ve çöp toplama” hizmetlerinden ne ölçüde memnunsunuz?” sorusuna “Çok memnunum”, “Memnunum”, “Kısmen memnunum” diyenlerin oranı yüzde 66.4 olarak gerçekleşti. “Bayraklı Belediyesi’nin park, oyun bahçesi ve yeşil alanlar” hizmetlerinden ne ölçüde memnunsunuz?” sorusuna memnunum diyenlerin oranı ise 63.3 oldu.

BELEDİYE PERFORMANSI “BAŞARILI”

Pazar yerlerinin düzeni ve denetimi hizmetlerinden memnuniyet oranı yüzde 72.5; sağlık hizmetlerinden yüzde 74; evlendirme ve nikah hizmetinden 64.3; cenaze ve mezarlık hizmetinden yüzde 77.1; eğitim hizmetlerinden yüzde 69.4; kültürel- sanatsal ve sosyal faaliyetlerden yüzde 66.6, cadde ve sokak temizliğinden yüzde 58.3 “memnuniyet” çıktı. “Bayraklı Belediyesi’nin performansını genel olarak nasıl buluyorsunuz?” sorusuna ise katılımcıların yüzde 68’i başarılı bulduğunu söyledi. 

ULAŞIM, ALTYAPI…

Ankette, “Sizce Bayraklı’nın en önemli sorunu nedir?” diye soruldu. Ankete katılanların yüzde 10.7’si ulaşım, yüzde 10.5’i alt yapı, yüzde 7.8’i yol yanıtını verdi.

img_1877 dji_0003 bay_0230

126 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle