Hoşgeldiniz  

Bayraklı’da satranç kursuna yoğun ilgi

admin | 05 Ocak 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Bayraklı Belediyesi, zihinsel bir spor olan satrançla farklı yaş gruplarını buluşturuyor. Geçtiğimiz yıl düzenlenen kurslara 300 kişi katılırken, kurslar farklı semt merkezlerinde devam ediyor. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Bu sıralar satrançla ilgili komik açıklamalar yapılıyor. Satranç, konsantrasyonu artırıyor. Hafızayı geliştiriyor. Mantıksal düşünmeyi geliştiriyor. Herkese tavsiye ediyoruz” dedi.

Bayraklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen kurslara özellikle çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. Farklı semt merkezlerinde farklı günlerde düzenlenen kurslarda çocuklara satrancın incelikleri anlatılıyor. Çocuklar, bu oyunla ayrıca kurallara uymayı, kaybetmeyi, kabullenmeyi, kazanıp kutlamayı, planlı hareket etmeyi ve hızlı düşünmeyi de öğreniyor.

AİLELERİ DE DESTEK VERİYOR

Belediyenin geçtiğimiz yıl düzenlediği satranç kurslarına 300’ün üzerinde öğrenci katıldı. Hayata geçirilen “Anne-çocuk satranç öğreniyor” projesiyle de ebeveynlerle çocukların kaliteli zaman geçirmesi hedeflendi. Yılda en az iki kez düzenlenen turnuvalara katılan kursiyerlerin kazandığı başarılar ise yüz güldürüyor.

SATRANÇ İYİDİR!

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, satrancın özellikle çocukların zihinsel gelişimine katkı sağladığını belirterek, “Satrancın birçok faydası var. Bunlar saymakla bitmez! Satrancın farklı bir yere çekilmesi akıl tutulmasından başka bir şey değil. Belediye olarak kurulduğumuzdan bu yana satranç kursu düzenliyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz yoğun ilgi gösteriyor. Yetişkinler de, ‘ben de satranç öğreneceğim’ diyerek kurslarımıza geliyor. Çocuklarımız, ‘annem-babam satranç oynamayı bilmiyor’ diye serzenişte bulunuyordu. Bunun üzerine en azından ev hanımı olan anneleri kurslarımıza davet ettik. Anne-çocuk satranç öğreniyor” projesini hayata geçirdik. İlgiden memnunuz. Kurslarımız sürüyor. Herkesi kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

img_4532 img_4524 bay_8985 bay_8894bay_5928 bay_5886 bay_5853

150 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4781
EURO 4,1768
BIST 105.192
ALTIN 147,0914

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle