Hoşgeldiniz  

Bayraklı Belediyesi 7 yılda 12 bin 445 işsizin iş bulmasına aracılık etti

admin | 24 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

2016’da bin 50 kişinin yüzü güldü
İşsizliğin arttığı şu günlerde Bayraklı Belediyesi, işverenle iş arayanları bir araya getirmeye devam ediyor. Belediye bünyesinde kurulan İş-Kur aracılığıyla 2016’da bin 050 kişi iş sahibi olurken, 7 yıldaki toplam rakam 12 bin 445 olarak gerçekleşti. Bayraklı Belediye Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Büyük firmalar cv bankamızdan faydalanıyor. Toplu işçi alımı yapılıyor. Bir işsiz kardeşimiz iş bulduğundan bizden mutlusu olmuyor” dedi.
İşsizlik rakamlarının yüksek seviyelerde seyrederken, İzmir’de Bayraklı Belediyesi’nin 2010 yılında bünyesinde kurduğu İş-Kur masası aracılığıyla çok sayıda işsiz vatandaş iş sahibi oldu. Binlerce kişinin özgeçmişlerini içeren cv’ler belediyenin havuzunda toplanıyor. Kurumlarında çalıştıracak işçi arayan büyük firmalar beleyenin cv bankasından yararlanıyor.
CEP TELEFONLARINA MESAJ GİRİYOR
İşverenler aradıkları özelliklerdeki elemanları belediyeye bildiriyor. Belediye de iş arayanların cep telefonlarına görüşmenin yapılacağı yer ve saat gibi bilgileri mesaj çekiyor. Görüşmelerde aranan özellikleri taşıyan ve mülakatları geçen işsiz vatandaşlar iş sahibi oluyor. Bayraklı Belediyesi, geçtiğimiz yıl bu yolla bin 050 kişinin iş sahibi olmasına aracılık etti. Toplamdaki rakam ise 12 bin 445’e yükseldi.
BİZDEN MUTLUSU OLMUYOR
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, işsiz sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekiyor, “Vatandaşlardan sık sık iş talebi geliyor. Ancak herkesi belediyelerde istihdam etmek gibi bir şansımız yok. 2010 yılında bünyemizde İş-Kur masası kurduk. Cv’leri burada topluyoruz. Büyük firmalar toplu alım yapıyor. Bu alımları yaparken de belediyemizin cv bankasından yararlanıyorlar. Biz de kayıtlı olan vatandaşların cep telefonlarına mesaj yollayarak işin ne olduğunu ve aranan özellikleri belirtiyoruz. Ardından mülakatlar oluyor. Bu yolla yaklaşık 13 bin işsiz vatandaşımız iş sahibi oldu. Bir işsiz kardeşimiz iş bulduğundan bizden mutlusu olmuyor. Umarım bu yıl daha çok işsiz kardeşim iş sahibi olur” dedi.

bay_1890 bay_0283 img_8027 img_9128img_9140
img_9145

200 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle