Hoşgeldiniz  

Basketbol Yıldız Milli Takımlarının Ege Bölgesi seçmeleri Atatürk Spor Kompleksi’nde yapıldı

admin | 24 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Geleceğin yıldızları Bornova’da seçildi 

slm_0842Bornova Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle kente kazandırdığı Atatürk Spor Kompleksi önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Daha önce Türkiye Genç Erkekler Basketbol Şampiyonası maçlarının oynandığı, NCAA Seçmelerinin yapıldığı Kompleks’te  Yıldız Kız ve Yıldız Erkek Milli Basketbol Takımları’nın Ege Bölgesi seçmeleri yapıldı. Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, “Özellikle basketbol için çok güzel bir tesis. Sayın Olgun Atila’ya böylesi bir salonu kente kazandırdığı için teşekkür ediyoruz” dedi. Federasyonun Milli Takım ve Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Beşok ise Çamdibi’nden yetişen bir sporcu olarak böylesi bir tesisin Bornova’ya kazandırılmasının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

 

Türkiye Basketbol Federasyonu, Yıldız Kız ve Yıldız Erkek Milli Basketbol Takımlarının Ege Bölgesi seçmelerini Bornova Belediyesi Atatürk Spor Kompleksi’nde yaptı. İki gün süren seçmelere İzmir, Aydın, Manisa, Muğla ve Uşak bölgelerinden 326 erkek, 103 kız olmak üzere toplam 329 sporcu katıldı. 2003 ve 2004 doğumlu sporcuların 2019 Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek Milli Takımlarda yer alabilmek için ter döktüğü organizasyonda, hem ana salon hem de antreman salonu kullanıldı.

 

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ev sahibi oldukları organizasyonda geleceğin basketbolcularının yanındaydı. Sporculara başarılar dileyen Başkan Atila, aralarında Haluk Yıldırım ile Hüseyin Beşok gibi efsane oyuncaların da bulunduğu Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileriyle de biraraya geldi.

 

Federasyon yetkililerinden övgü

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, “Özellikle basketbol için çok güzel bir tesis. Sayın Olgun Atila’ya böylesi bir salonu kente kazandırdığı için teşekkür ediyoruz” dedi. Federasyonun Milli Takım ve Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Beşok ise Çamdibi’nden yetişen bir sporcu olarak böylesi bir tesisin Bornova’ya kazandırılmasının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

 

Türk sporuna hizmet ediyoruz

Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kente kazandırdıkları tesisin önemine dikkat çeken Başkan Atila, “Kadınlar 1. Basketbol Ligi’nde mücadele eden Bornova Beckerspor’un yanısıra Göztepe’nin Erkekler 1. Ligi’ndeki iddialı hentbol takımının da önemli maçlarını oynadığı Kompleks’te daha önce Türkiye Genç Erkekler Basketbol Şampiyonası ve NCAA seçmeleri gibi organizasyonlara da ev sahipliği yapmıştık. Son olarak yine Basketbol Federasyonumuz için kapılarımızı açtık. Tesisimiz sadece Bornova ve İzmir’e değil Türk sporuna hizmet ediyor. Kentimizin adını herkes duyuyor. Bu bizim için büyük mutluluk ve gurur” diye konuştu.

slm_0992 slm_0973 slm_0955 slm_0923slm_0910 slm_0886 slm_0851
mus_9434
mus_9435slm_0754slm_0802

127 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle