Hoşgeldiniz  

Başkan Tosun, “ En Büyük Engel Sevgisizliktir’’

ibrahim bektas | 02 Aralık 2016 | Genel, Güncel, Yerel Haberler

 

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybeden kardeşlerimizin toplumsal hayata uyum sağlamalarını ve günlük ihtiyaçlarını gidermelerini temin etmek hepimizin insanlık görevidir. Engellilere korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetleri sunmak, sosyal belediye olmanın da bir gereği ve yükümlülüğüdür. Bize göre engelli olmak kusur, acizlik ve acınacak bir durum değildir. Engelli kardeşlerimizin, hayatlarını huzur ve güven içinde sürdürmeleriyle birlikte sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasal hayata katılımlarını arttırmak için elimizden geleni yapmalıyız”
Engelli vatandaşlarımıza engel teşkil etmemeliyiz

Kula Belediyesi olarak engelli vatandaşların sosyal hayata entegresi noktasında önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Tosun, “Zafer Kalkınma Ajansı hibesiyle bin 600 metrekarelik bir alan üzerinde Cemal Ergün Engelsiz Yaşam Merkezi’ni inşa ediyoruz. Burada engelsiz yaşam parkı ve spor yerleri, yeşil alan ve sergi alanı ile birlikte engelli bireylerin ve ailelerinin faydalanabilecekleri açık ve kapalı kafeterya alanları ile engelli vatandaşlarımızı sosyal hayata kazandırmayı amaçlıyoruz. Bir diğer taraftan bir parkımızı engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun şekilde düzenleyerek Bülent Ecevit Engelsiz Yaşam Parkı ismiyle hizmete açtık.  Hepimizin birer engelli adayı olduğu yönünde artık klasikleşen bir söz var. Engelli olmak bir engel değil. Asıl en büyük engel sevgisizliktir. Kimisi doğuştan, kimisi ise sonradan engelli olmuş. Bizim için önemli olan onları oldukları gibi kabul etmek ve topluma kazandırmaktır. Bu duygularla tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlar; sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler temenni ederim” diye konuştu.

 

178 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4981
EURO 4,1154
BIST 109.120
ALTIN 144,6244

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle