Hoşgeldiniz  

Başkan Kılıç gözlerini kapatıp, yemek yaptı

admin | 19 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Maltepe’den “engel tanımam” dediler

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, görme engellilerin hayata nasıl tutunduğunu anlamak amacıyla gözlerini kapatarak, görme engelli aşçı Namık Tuncel ile birlikte yemek yaptı. Kılıç, “Engelsiz bir yaşam için öncelikle empati kurmaya ve birbirimizi anlamaya ihtiyacımız var” dedi.

Maltepe Kadın Girişimcilik Mutfak Atölyesi’nde,Maltepe Belediyesi’nin İstanbul Anadolu Yakası Lions Kulüpleri Federasyonu işbirliği ile hayata geçirdiği “Engelsiz Hayat Projesi” heyecanı yaşandı. Engelsiz Hayat Projesi kapsamında Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç gözlerini kapattı ve Balıkesir’den yola çıkan, Adil Sosyal Tüm Engelli Dostları Derneği Koordinatörü, görme engelli aşçı Namık Tuncel ile birlikte mantarlı tavuk sote yaptı.

“ÖNCE EMPATİ KURACAĞIZ”

“Engelsiz bir yaşam için öncelikle empati kurmaya ve birbirimizi anlamaya ihtiyacımız var” diyen Kılıç, gözlerini kapatan siyah bantla bir yandan yemek yaparken, bir yandan da Maltepe’de engelsiz bir yaşam için yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Üreten Engelliler Merkezi’ni hizmete açmaya hazırlandıklarını ifade eden Kılıç, “Bu merkezimiz sayesinde engelli dostlarımız hem sosyal hayata katılacak, hem de üreterek kendi yeteneklerini keşfedecekler” dedi. Etkinlik sayesinde engellilerin yaşadığı sorunları daha iyi anladığını belirten Kılıç, “Ne yazık ki toplum olarak, engellileri anlamak konusunda eksikliklerimiz var. Onlara acıyan gözlerle bakmak yerine hayata tutunma çabalarına ve mücadelesine destek olmalıyız” diye konuştu.

“Ben Engel Tanımam” diyerek, Türkiye çapında engelliler için farkındalık yaratmak amacıyla Balıkesir’den yola çıktığını belirten Namık Tuncel ise “Başkan Kılıç gibi insanlar, hem engellilerin sorunlarının çözümünde, hem de sosyal yaşamda varolmaları konusunda umut oluyor. Bugün bu etkinlik için Maltepe’nin seçilmesi tesadüf değil. Maltepe, başkanıyla birlikte engelsiz bir yaşam için çok önemli çalışmalara imza atıyor. Bu projede sizlerle işbirliği yaptığım için mutluyum” dedi.

mtepe-engel-tanimam-1 mtepe-engel-tanimam-2 mtepe-engel-tanimam-3 mtepe-engel-tanimam-4mtepe-engel-tanimam-5mtepe-engel-tanimam-6 mtepe-engel-tanimam-8
mtepe-engel-tanimam-7
mtepe-engel-tanimam-9
mtepe-engel-tanimam-10 mtepe-engel-tanimam-11

145 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4950
EURO 4,1125
BIST 108.594
ALTIN 144,4555

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle