Hoşgeldiniz  

BAŞKAN KAYDA, “ NEVRUZ GÜLLERİ, GELECEĞE UMUT TAŞIR. “

admin | 20 Mart 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Nevruz Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Nevruz´un; kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek bir gün olması temennisinde bulunan Başkan Kayda, “ Nevruz gülleri, geleceğe umut taşır ” dedi.

Başkan Kayda, mesajında şunları kaydetti; “ Nevruz, Türkün yeniden tarih sahnesine çıkışını, esaretin asla kabul edilemeyeceğini, dağların yırtılıp engin coğrafyalara taşılacağını ifade eden binlerce yıllık Türk bayramıdır. Baharın müjdecisi ve toprağın uyanışının bayramı olan bu gün, birliğimizin yegâne unsuru olarak durmaktadır.

Tarih boyunca esareti asla kabul etmeyen yüce Türk milletinin bir parçası olan; Doğu Türkistan’da Uygur Türklerinin, Kırım Türklerinin, Irak ve Suriye Türkmenlerinin, Karabağ’daki soydaşlarımızın gözyaşlarının dinmesi, yüzlerinin gülmesi, bir an önce esaretten kurtulması en büyük dileğimdir.
Anadolu’dan Kafkaslara, Orta Doğu’dan Tibet´e kadar geniş bir coğrafyada binlerce yıldan bu yana kutlanan tüm vatandaşlarımızın, soydaş ve akraba toplulukların Nevruz Bayramı´nı en içten duygularla kutlarım.
Nevruz, Türk insanını birbirine kenetleyen, bağlayan, Ergenekon’dan demir dağları eriterek dirilen ataların ruhuyla yanan bir ateştir. Bu ateş hiç sönmeden binlerce yıl yandı. Gelecekte de kıvılcımlarından binlerce gönlü tutuşturarak, ortak kültür ocağında binlerce ruhu ısıtacaktır. Avrasya´nın, Türk âleminin Nevruz toyu kutlu olsun.
21 Mart Nevruz Bayramı, genç nesillerimize mutlaka öğretilmeli ve dünya durdukça Türk Milleti’nin geleneksel bayramı olarak yaşatılmalıdır. Nevruzun, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını diliyorum.”

68 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4955
EURO 4,1305
BIST 108.895
ALTIN 144,8582

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle