Hoşgeldiniz  

BAŞKAN GENÇER BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE, AYVALIK’IN SORUNLARINI TEK TEK ANLATTI

admin | 18 Nisan 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda söz alarak, Ayvalık’ın sorunlarını dile getirdi.
Başkan Rahmi Gençer sözlerine, BBB BASKİ’nin sorumluğunda olan arıtmaların 8 aydır çalışmadığını anlatarak başladı. Başkan Gençer ’’Ayvalık arıtması çalışmıyor kanalizasyonu arıtmadan denize boşaltıyor. Aynı şekilde Altınova’daki arıtmada çalışmıyor ve Uzun Göl’e akıyor. Yaşanan durumun gerçekten çok kötü olduğunu belirtmek istiyorum.
Sarımsaklı yolumuz yapılıyor. Bunun için teşekkür ediyorum. Ancak iki haftadır bu yolu kullanamıyoruz. Sezon hazırlığımız var ve şu an ve esnafımız İzmir- Çanakkale yolunu kullandığı için ciddi sıkıntılar çekmektedir. Yolun biran önce açılmasını talep ediyorum.
Sivrisinek ve haşerelerle mücadelelere geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de geç başlandı. Başkanımız Sayın Edip Uğur, bu konuda ciddi paralar harcadığını biliyoruz. Yüklenici firmalardan hizmet alamadığımızı belirtmek istiyorum.
Kanalizasyon ve Su arızaları sonucu 7-8 aydır çukurları kapanmayan yollarımız var. Asfalt, parke, granit taşların hepsinde de büyük sıkıntılar var. Defalarca BASKİ’ye yazılı ve sözlü bildirimlerde bulunduk. Ancak çözüm alamadık. Alt yapı hizmetleri sonucunda doğacak aksaklıkları yine BASKİ çözüme kavuşturmalıdır.
Bildiğiniz gibi Balıkesir’in birçok ilçesine olduğu gibi bize de doğal gaz geliyor diye bir yazı geldi. İstenildiği gibi meclis kararı alarak, bizde gelmesini istedik. Ancak açıklanan listede Ayvalık’a yer verilmedi. Ayvalık halkı adına neden çıkarıldığını burada sormak istiyorum.
Biz Ayvalık’ta köpek bakım çiftliğimizde 500 köpek bakıyoruz. Çevre ilçelerden de bize bırakıldığı için sokaklarımızda çok fazla köpeğimiz var. Barınaktakilerin olmasa da sokaktakilerin bir kısmını almanızı talep ediyorum.
Rahmi Gençer, Ayvalık’ta sıkıntıların çok büyük olduğunu, Başkan Edip Uğur tarafından hizmet için ciddi rakamlar ödendiğini, ancak yüklenici firmaların yeteri kadar hizmet vermediğini altını bir kez daha çizdi. Sözlerini ve yapılan faaliyetler için teşekkür ederek tamamladı.

169 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4950
EURO 4,1288
BIST 108.615
ALTIN 145,1162

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle