Hoşgeldiniz  

Başkan Ergün’den Üç Aylar ve Regaip Kandili Mesajı

admin | 29 Mart 2017 | Genel, Gündem, Yerel Haberler

 

 

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Üç Ayların başlangıcı ve Regaip Kandili olması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Ergün, “Bu kutsal günleri fırsat bilerek ayrışmacı değil, birleştirici; ötekileştirici değil kucaklayıcı söylem ve hareketlerde bulunmamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

Üç Aylar ve bu ayların ilk kandili olan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, şunlara yer verdi: “Yüce Rabbimiz, biz kullarının sorumluluklarını hatırlatmak, günahla kararan kalpleri arındırmak ve insanların birbirileriyle kardeşliğini, birlik ve beraberliklerini pekiştirmelerini sağlamak için zamanlar içinde özel zamanlar yaratmıştır

Bu mukaddes zamanlardan bir tanesi de Recep, Şaban ve Ramazan ayını içinde bulunduran mübarek üç aylardır. 29 Mart Çarşamba günü bu kutsal günlerden biri olan Recep ayını idrak edeceğiz, Perşembe günü de bu kutsal günlerin ilk kandili olan Regaip Kandili’ni kutlayacağız. Tövbe etmenin, manevi arınma ve kendini yenilemenin müjdecisi olan Regaip Kandili’nde kendimizi sorgulamaya ve dinin manevi ikliminde gönül huzuru, istikamet ve öz güven kazanmaya, ihtiraslarımızı dizginleyip menfaat ve çekişmelerden uzak kalmaya ihtiyacımız daha da artmaktadır.

 

Yüce Allah’ın rahmet ve mağfiret kapılarını sonuna kadar açtığı bu günleri iyi değerlendirerek, ayrışmacı değil, birleştirici; ötekileştirici değil kucaklayıcı söylem ve hareketlerde bulunmamız gerektiğine inanıyorum. Ülkemiz ve İslam coğrafyasında yaşanan acı, hüzün ve gözyaşının bu kutsal günler vesilesiyle son bulmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyor; Üç Aylar ve Regaip Kandili’nin ülkemize, milletimize, Manisa’mıza ve Türk-İslam alemine bolluk, bereket, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum.”

128 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4950
EURO 4,1288
BIST 108.615
ALTIN 145,1162

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle