Hoşgeldiniz  

Başkan Ali Kılıç “Karlov” için karanfil bıraktı

admin | 18 Ocak 2017 | Dünya, Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Rusya İstanbul Başkonsolosu Andrey Leonidoviç Podyelişev’e taziye ziyaretinde bulundu. Suikast sonucu katledilen Rusya Ankara Büyükelçisi Andey Karlov için Başkonsoloslukta açılan taziye defterine duygularını yazıp karanfil bırakan Kılıç, “Karlov, Anadolu topraklarında barışın simgesi olarak sonsuza dek yaşayacaktır” dedi.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Ankara’da düzenlenen suikast sonucu katledilen Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov için Rusya İstanbul Başkonsolosu Andrey Leonidoviç Podyelişev’e, taziye ziyaretinde bulundu. Başkonsolos Podyelişev,“Bu zor günlerde desteğinizi görmek mutlu etti. Desteğinize minnettarız” diyerek, Kılıç’ın ziyareti nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Sayın Büyükelçiyi saygıyla yaad ediyorum” diyen Başkan Kılıç da, “Rusya-Türkiye ilişkilerinin son dönemde ivme kazanmasında önemli bir rol oynadı. Böylesine değerli bir diplomatın alçakça bir suikastte yaşamını yitirmesi bizi derinden yaraladı” diye konuştu.

“BAĞRIMIZA BASIYORUZ”

Ziyaret sırasında Türkiye-Rusya arasındaki diplomatik gelişmelere de değinen Kılıç, “Rus dostlarımız nasıl “Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür” dizelerinin sahibi, memleket şairimiz Nazım Hikmet’i bağrına bastıysa, biz de sayın Karlov’u bağrımıza basıyoruz. 500 bin kişilik Maltepe halkı adına başsağlığı dileklerini paylaşmak için buradayım. Teröre karşı ortak bir mücadele yürütmeliyiz. Türkiye ile Rusya’nın Suriye meselesinde ortak hareket etmesi, bölgebarışınabüyük katkı sağlayacaktır” dedi.

mtepe-taziye-ziyaret-3 mtepe-taziye-ziyaret-1 mtepe-taziye-ziyaret-4 mtepe-taziye-ziyaret-2

322 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4781
EURO 4,1768
BIST 105.192
ALTIN 147,0914

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle