Hoşgeldiniz  

Baroktan romantiğe müzik yolculuğu

admin | 02 Şubat 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Maltepe Belediyesi’nin şubat ayındaki müzik etkinlikleri, “Baroktan Romantiğe Oda Müziği” isimli konserle başladı. Senfoni orkestrası sanatçıları ve akademisyen sanatçılardan oluşan topluluk, Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sanatseverle buluştu.

Konserde, kemanda Ezgi Gönlüm Yalçın, Leyla Berk, viyolada Burcu Yazıcı ve Yusuf Gencay, çelloda Melih Kara ve Murat Berk sahne aldı. Ünlü müzisyenlerin eserlerini oda müziği konseri şeklinde sunan topluluk, dinleyicileri müzik yolculuğuna çıkardı. Topluluk konserde 19. yüzyılın ikinci yarısının en önemli Alman romantik akım bestecilerinden Johannes Brahms ile İtalyan barok klasik müzik bestecisi ve “Konçertonun Babası” olarak anılan Antonio Vivaldi’nin eserlerini seslendirdi. Yaylı çalgıları ustaca kaynaştıran topluluk, sahne performansıyla ve seslendirdiği coşkulu konçerto ve senfoni eserleriyle, müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

tskm-baroktan-romantige-3 tskm-baroktan-romantige-2 tskm-baroktan-romantige-1

 

136 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4980
EURO 4,1142
BIST 108.594
ALTIN 144,5599

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle