Hoşgeldiniz  

AVCILAR’DA DÜZENLİ SAĞLIKLI EĞİTİMİ

admin | 03 Ocak 2017 | Genel, Sağlık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

‘Önce İnsan’ söylemiyle hizmet veren Avcılar Belediyesi sunduğu ücretsiz sağlık hizmetleri ve bilinçlendirme eğitimleri ile fark yaratmaya devam ediyor. Avcılar Belediyesi önleyici sağlık anlayışı çerçevesinde, farklı sağlık konularında düzenlediği eğitim ve bilinçlendirme seminerlerine devam ediyor.

Avcılar Belediyesi tarafından gelenekselleştirilerek devam eden ‘Sağlıklı Yaşam Semineri’ eğitim toplantısı, 2 Ocak Pazartesi günü Zübeyde Hanım Nikah Sarayı Salonu’nda gerçekleşti.

Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Esin Korkut’un anlatımı ile gerçekleşen ‘Mide, Bağırsak Hastalıkları ve Reflü’ konu başlıklı toplantıya Avcılarlıvatandaşların ilgisi yoğundu. Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Esin Korkut hastanın şikayetine göre diyet hazırlanmasının gerekliliğinin önemine dikkat çekerken; “Reflü yaygın bir rahatsızlıktır. Yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Bizim en önemli derdimiz yaşam tarzı değişikliği. Yaşam tarzınızı değiştirirseniz % 80 oranında başarılı olmuşsunuz demektir. Öğünlerde porsiyonları küçültmeli, azar azar ve sık yemeliyiz. Yatmadan önce 2-3 saat boyunca yemek yememeliyiz. Yemek yedikten sonra da mutlaka oturur vaziyette kalmalıyız” dedi.

KALİTELİ YAŞAM

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli ‘Sağlıklı Yaşam Semineri’ndeki yerini alırken; “Dünya Sağlık Örgütü sağlığı;‘ruhen, bedenen ve sosyal yönden mutlu olma hali’ şeklinde tanımlar. Sağlıklı birey, sağlıklı bir aile, sağlıklı bir toplum demektir. Bizler bu konunun önemini bildiğimiz için Zübeyde Hanım Nikah Sarayı Salonumuzu pazartesi günleri eğitime ayırmaktayız. Çünkü Belediyecilik bir nevi toplum hekimliğidir. Sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşama istediğidir. Çünkü her şey çevreye, beslenmeye ve bilgiye bağlıdır. Bilgi ve çevre sağlıklı bir toplumun oluşmasını sağlıyor. Çevrenin sağlığı,  kişinin bilgi, sanat ve sporla ilgili donanımları, onun hayattaki yaşamını etkiliyor. Bizler yaşamı belki uzatamayız ama kalitesini arttırabiliriz” dedi.

2 1

170 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle