Hoşgeldiniz  

AVCILAR’DA ÇOCUKLAR MENDİL SATMIYOR, OKULA GİDİYOR

admin | 20 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Avcılar Belediyesi, Sosyal Belediyecilik anlayışı ile örnek çalışmalarına devam ediyor. Başkan Dr. Handan Toprak Benli’ nin öncülüğünde ‘Cumhuriyet Kimsesizlerin Kimsesidir’ anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Avcılar Belediyesi din, dil ve ırk ayrımı yapmadan Avcılar’da yaşayan herkes için eşitlik ilkesinden ödün vermeden hizmet etmeye devam ediyor.

Suriye’ de meydana gelen olaylardan ötürü Türkiye’ye sığınan ve ardından İstanbul’un Avcılar bölgesinde yaşamaya başlayan Suriyeliler için verdiği uyum eğitimleri ve çocuklar için verilen eğitim seminerleri ile ön plana çıkan Avcılar Belediyesi,örnek projelerde yer almaya devam ediyor.

SOKAKTAN OKULA

Avcılar ilçesi genelinde, Avcılar Belediyesi,  Avcılar İlçe Güvenlik Müdürlüğü Çocuk Şube, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Avcılar Kaymakamlığının da içinde yer aldığı proje dahilinde Suriyeli çocukların sokakta mendil satmak yerine okullarda okuması için çalışmalar yapılmıştı. Avcılar’da el ele veren Kamu Kurumları sayesinde Suriyeli çocuklar okullara kavuşurken, aynı zamanda da giyim ve yiyecek gibi temel ihtiyaçları karşılanmış, kırtasiye malzemesi desteği de sağlanmıştı.

YARIYIL TATİLİ EĞLENCELİ BAŞLADI

Bu kapsamda da Suriyeli çocukları yarıyıl tatillerinde de unutmayan Avcılar Belediyesi ortak proje dahilinde Başkan Dr. Handan Toprak Benliöncülüğünde, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aracılığı ile çocuklara 2016- 2017 eğitim yılının yarıyıl tatili dolayısıyla hediye dağıttı. Avcılar İlçe Kaymakamı Hulusi Doğan’ın da katılımı ile Denizköşkler Mahallesi Atatürk Ortaokulunda Suriyeli öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Başkan Dr. Handan Toprak Benli yaptığı konuşmasında; “ Geleceğe yapabileceğimiz en büyük yatırımın erdemli, özgüvenli bireyler olarak yetişmiş çocuklarımızdır. Ülkemizde misafir edilen Suriyeli çocukların Laik rejime düşman olarak değil, insanlığa faydalı birer birey olarak; bilimin, sanatın ve sporun ışığında ilerleyecekleri eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

1 2 3

146 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4746
EURO 4,1697
BIST 105.324
ALTIN 146,6888

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle