Hoşgeldiniz  

Aşk ile dokunulan el emeği sergisi

admin | 25 Nisan 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

 

 

 

Çiğli Belediyesi el sanatları kursiyerlerinin hazırladığı göz kamaştıran sergisi yoğun katılımla açıldı.

 

Çiğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan el emeği ve el sanatları kursiyerlerinin yılsonu sergisi yoğun katılımla belediye sergi salonunda açıldı. Serginin açılışını Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, eşi Ergül Arslan, CHP İlçe yönetimi, meclis üyeleri,muhtarlar ve kursiyerler yaptı. Kış dönemi boyunca iğne oyası,mefruşat, el nakışları ve kumaş boyama  kurslarına katılan 98 kursiyerin bir yıllık emeği  büyük beğeni topladı. Sergide yüzlerce eser sergilenmeye değer görüldü. Serginin açılışında kurs eğitmeni Serpil Ün, Başkan Hasan Arslan’a, kursiyerler tarafından işlenen çiçek hediye etti. Daha sonra Başkan Hasan Arslan, kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını dağıttı.

 

“Aşk ile Dokunulmuş El Emeği El Sanatları” adını taşıyan serginin açılışını yapan Başkan Hasan Arslan, geleneksel el sanatlarının büyük ilgiyle takip edildiğini, açılan kurslara da yoğun katılım olduğunu belirterek, bu alandaki çalışmalara önem verdiklerini söyledi.  Serginin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenleri ve kursiyerleri kutlayan Başkan Hasan Arslan,  “Sergide birbirinden güzel eserleri görüyoruz. Gerçekten el emeği ve göz nuru ile yapılan işler bunlar. Tüm kadınlarımızı sabırlarından ve böyle güzel eserlerinden dolayı kutluyorum. Kursiyerlerimizin emekleri bizim için çok kıymetli. Bir yıl boyunca çok emek vererek güzel eserler meydana getirmişler. Hepsini yürekten kutluyorum” diye konuştu.

117 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4985
EURO 4,1338
BIST 108.615
ALTIN 145,2731

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle