Hoşgeldiniz  

Asırlık çınara nazar boncuğu

admin | 27 Mart 2017 | Genel, Yaşam

 

Buca’nın en yaşlı kişisine Piriştina’dan sürpriz ziyaret

Asırlık çınara nazar boncuğu

Yaşlılara Saygı Haftası’na “ücretsiz çay” sürprizi ile start veren Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, haftayı ilçenin asırlık çınarı Zöhre Özdek’i ziyaret ederek tamamladı. Buca’nın en yaşlı kişisi Özdek’in hayır duasını alan Başkan Piriştina’nın 104 yaşındaki hemşerisine hediyesi ise nazar boncuklu kolye oldu.

 

Yaşlılar Haftası’nda Buca’nın en yaşlısının kim olduğunu merak eden Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Buca’nın asırlık çınarı 104 yaşındaki ZöhreÖzdek’i bulup, evinde ziyaret etti. Yüzyılı devirip, 104yaşını dolduran böylesi bir değerin Buca İzkent’teki evine konuk olan Başkan Piriştina, Zöhre Nine’nin hatıralarını dinleyip, uzun yaşamın sırlarını sordu.

Uzun ömründe ilk kez bir Belediye Başkanı gören Zöhre Nine, sevgi dolu gözlerini Başkan Piriştina’dan ayırmadı. 15 çocuğundan sadece 3 tanesi hayatta olan 12 torun sahibi Zöhre Özdek, ziyaret süresince Başkan Piriştina’nın elini bırakmazken, kendisi kadar uzun bir ömür diledi.

Buca’nın en yaşlı vatandaşının her türlü ihtiyacında yanında olduklarını belirten Başkan Levent Piriştina, 104’lük çınar Zöhre Nine’ye daha nice uzun ve sağlıklı yaşlar dileyip, nazar boncuklu kolye hediye etti.

 

147 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle