Hoşgeldiniz  

Altın Madalyalı Balcıoğlu’na Başkan Uyar’dan teşekkür

admin | 25 Nisan 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

 

Emekler başarıları getirdi

İtalya’da düzenlenen ve dünyanın en prestijli yarışmalarından BIOL’de ürettiği zeytinyağı için 2015’te gümüş, bu yıl da altın madalya alan Pelin Omuroğlu Balcıoğlu, başarısını Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ile paylaştı. Balcıoğlu’na Urla kentine katkılarından dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı Sibel Uyar, “Hep birlikte kentimizi, Urla’mızı daha iyi yerlere taşıyacağımıza inancım tam. Üretelim, marka değerimizi birlikte artıralım” dedi.

Urla’da yıllar önce üretimine başladığı zeytinyağını “OLIVURLA” markasıyla piyasaya vermeye başlayan Pelin Omuroğlu Balcıoğlu, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Seracılık Bölümü’nden mezun olduktan sonra ABD Kaliforniya’daki UCDavis Üniversitesi’nde organik tarım üzerine çalışmalar yaptı. Türkiye’ye döndükten babası Erdinç Omuroğlu ile birlikte Urla Yağcılar’da hayallerini gerçekleştirdi ve sonunda büyük bir başarıyı yakaladı. 1988’de başlayan zeytin ve zeytinyağı yolculuğu ile organik zeytinyağı üretiminde uluslararası  ödül almayı başardı.

 

Festival öncesi ziyaret

Çiftliğinde sakız enginarı da yetiştiren Pelin Omuroğlu Balcıoğlu, 3. Uluslararası Enginar Festivali öncesinde Belediye Başkanı Sibel Uyar’ı da ziyaret etti, “Başkanımız festival ile birlikte Urla’da tarım ile uğraşan çiftçilerimize büyük moral verdi. 3 yılda ulaşılan sonuçlar bundan sonra da tarımı cesaretlendirecek düzeyde.  Bizler elde ettiğimiz ürünlerimizin kalitesini bu moralle her geçen gün yükselteceğiz. İzmir’de 26- 29 Nisan arasında yapılacak 7. Zeytin, Zeytinyağı, Süt, Süt Ürünleri Teknoloji Fuarı’nda bir yarışmanın daha sonuçları açıklanacak. Bu yarışmada da bir ödül daha bekliyorum. Umarım bu sonuca da ulaşırım.”

Hedef Gastronomi Turizmi

Urla’da hedeflerinin Gastronomi Turizmi’ni geliştirmek olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Sibel Uyar, Balcıoğlu’na turizme dönük çabaları için de teşekkür etti. Enginar üretiminin 3 yılda yüzde 42 arttığına işaret eden Başkan Uyar, “Bölgemizde kaliteli  zeytinyağı, şarap üretiminin yanı sıra enginar uluslararası alana taşındı. Pelin Omuroğlu Balcıoğlu’nun başarıları ile festivalimizin eşzamanlı olması bir tesadüf değil, çabalarımızın sonuçlarını gösteriyor” dedi.

106 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4982
EURO 4,1826
BIST 104.123
ALTIN 145,9520

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle