Hoşgeldiniz  

Akhisar’ın ilk photoshop kursu sergisi açıldı

admin | 21 Şubat 2017 | Eğitim, Etkinlik, Genel

 
Akhisar Belediyesi Sanat Atölyesinde faaliyet gösteren Photoshop kursiyerleri gösterdikleri tüm hünerlerini sergiledi. Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan Yardımcısı Ömer İşçi ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Topaloğlu’nunkatılımı ile açılan sergide öğretici grafik öğretmeni Sevgi Dal’ın öğrencilerinin eserleri sunuldu.

Açılış konuşması yapan Sanat Atölyesi sorumlusu Umut Ak kısaca atölyeler hakkında bilgiler aktardı.
Teknolojiye ayak uydurmanın önemine burgu yapan Grafik Öğretmeni Sevgi Dal, “Bizim ülkemiz geleneksel el sanatları ve görsel sanatlar dalında oldukça zengin bir çeşitliliğe sahibiz. Ama teknoloji de öylesine hızla ilerliyor ki özellikle bu tasarım alanında endüstriyel tasarım fabrikalarda özellikle tasarım departmanlarında çok fazla kullanılan gelişmiş yazılımlar var.

Bunların en önemlilerinden bir tanesi de photshop. Şimdi geleneksel sanatlarımızı tabiki yaşatacağız ama teknolojiye de sırtımızı dönemeyiz. Bu birikimlerimizin üzerine bir donanım katmak adına artı değer katmak adına bu yazılımları kullanmayı bilmek zorundayız.

Bu anlamda Akhisar’da biz ihtiyacı karşılamak adına bir kus açmayı düşündük, bu alanda bir açık olduğunu düşündük. Tabiki 100 saatlik bir kurs yeterli değil ancak bir temel oluşması adına veya gençlerde bir heves uyandırması adına düzenledik. Bu kurs süresinde birkaç manipülasyonlar yaptık, Akhisar Belediyesi sağolsun bize kursu açtı, çok teşekkür ediyoruz. 22 öğrenci ile başladıksa da 16 öğrenci ile tamamladık, bundan sonra talep olursa devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

93 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5244
EURO 4,1370
BIST 106.698
ALTIN 146,7909

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle