Hoşgeldiniz  

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, El Sanatları ve Nakış Sergisini açtı

admin | 29 Mart 2017 | Genel, Yerel Haberler

 

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, El Sanatları ve Nakış Sergisini açtı

Akhisar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Akhisar Halk eğitim Merkezinin de destek verdiği Sanat Atölyesinde 6 yıldır faaliyet gösteren Dikiş ve Nakış Kursiyerleri 2017 yılı sergisini açtı.

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan Yardımcıları Ömer İşçi, Ali Velestin, Sanat Atölyesi Sorumlusu Umut Ak, Dikiş ve Nakış Kursu öğreticisi Şehriban Hatip, kursiyerler ve sanatseverlerin katılımı ile açılan sergide bir çok el sanatı ve nakış sergisinin yanında ömrü 100 yıla kadar dayanan tarihi el sanatları da ilgi odağı oldu.

Öncelikle katkılarından dolayı Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’ya teşekkürlerini ileterek sözlerine başlayan kurs öğreticisi Şehriban Hatip, “Yaklaşık 6 yıldır sanat atölyesinde görev yapmaktayım. İlk zamanlar biz öğrenci bulmakta zorluk çekiyorduk, birkaç ay sonra öğrenci bizi aradı ve buldu. Şuan sınıflarımız bölünmesine rağmen artık yerimiz dahi yetmiyor, çünkü çok talep var. Gerçekten bunları gurur verici, tüm Akhisar halkının değerli ve becerikli hanımlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daha önce sergiyi gezme fırsatı bulduğunu dile getiren Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, “gerçekten muhteşem ve harika işler yapılmış, ellerine sağlık. Gitgide sanat atölyemiz Akhisar’ın her zaman bahsettiğimiz bir potansiyeli var, bu şehir sürekli söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz, çok kadim bir şehir. Bu şehirde yaşayan insanlar da çok kadim insanlar, çok değerli insanlar.  İçimizde çok önemli potansiyeller var bunların açığa çıkması bizim açımızdan çok değerli, bu şehir için çok değerli ve bu ülke için çok değerlidir. Bunları siz böyle sanat eseri olarak bizlere sunuyorsunuz, biz bundan çok mutlu oluyoruz ve memnun oluyoruz. Bizler aynı zamanda bunlara şahitlik etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Hepinizden Allah razı olsun, gerçekten hepiniz bu şehir zenginleştiriyorsunuz.  Biz de sadece gururla sergileri açmakla yetiniyoruz, inşallah bundan sonra da bu çabalarınız devam eder ve bu şehir de hep beraber yarınlara bu şekilde güçlü bir şekilde geçeriz” dedi.

 

49 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5128
EURO 4,1839
BIST 105.064
ALTIN 146,1173

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle