Hoşgeldiniz  

’21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’

admin | 27 Mart 2017 | Genel, Tüm Manşetler

 

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Başkan Yardımcıları Mehmet Gider ve Adem Sevim ile birlikte İstasyon Caddesi’nde Özel Can Dostum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen ”21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü” etkinliğine katıldı.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam KEsimoğlu yaptığı açıklamada’’ Down sendromlu bireyler de bizim gibiler, Down Sendromlu çocuklar da bizim çocuklarımız, onlar da eğitimle toplum arasına karışabilirler. Bu çok önemli. Bu noktada hepimize görevler düşüyor. İşe onları anlamaya çalışmakla başlayabiliriz. Sorumluluk vererek, dışlamayarak, farklı görmeyerek onlara özgüvenlerini kazanma konusunda yardımcı olabiliriz. Down Sendromu hakkında toplumsal farkındalık yaratarak, Down sendromlu bireylerin ayrımcılık ve önyargıya maruz kalmasını önleyebilir, erken ve sürekli eğitimin önemine dikkat çekebiliriz’’ dedi.

28 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5300
EURO 4,1059
BIST 106.736
ALTIN 141,2637

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle